Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Kültür - Sanat > BİR KIZ ÇOCUĞUNU ANLATTI

BİR KIZ ÇOCUĞUNU ANLATTI

İzmir’de yaşayan ve Ege Üniversitesi’nde memur olarak çalıştıktan sonra emekliye ayrılıp kitap yazarlığına başlayan Nesrin Aydın Erdem, Zonguldak’lı bir kız çocuğunun sıra dışı fantastik maceralarını konu alan “Kara Elmas ve Bozi” isimli kitabı ile kısa öykü yarışmasında ödül sahibi oldu.

24.Nisan.2014 Perşembe 9:41
A A A

Ereğli Haber - İzmir’de yaşayan ve Ege Üniversitesi’nde memur olarak çalıştıktan sonra emekliye ayrılıp kitap yazarlığına başlayan Nesrin Aydın Erdem, Zonguldak’lı bir kız çocuğunun sıra dışı fantastik maceralarını konu alan “Kara Elmas ve Bozi” isimli kitabı ile kısa öykü yarışmasında ödül sahibi oldu. 
2014 yılının ilk aylarında piyasaya çıkan Zonguldak’lı bir kız çocuğunun sıra dışı fantastik maceralarını konu alan “Kara Elmas ve Bozi” ile İzmir’li çelimsiz bir çocuğun köpeği “Karabaş” ve mahalleli diğer can dostu arkadaşlarıyla yaşadığı maceraları anlatan “Çeyrek Efe” adlı çocuk romanları serisi yazarı Nesrin Aydın Erdem’e kısa öykü yarışmasından ikinci kez ödül takdim edildi. Güncel Sanat Dergisi’nin Alanya Kültür Merkezi'nde düzenlenen Kaygusuz Abdal’ı Anma 4. Şiir ve Kısa Öykü Yarışması ödül töreninde, kitap yazarı Aydın’a plaketini dergi yayın yönetmeni Arslan Bayır tarafından verildi. 
Çocuk romancılığında, fantastik kurguyu eğitsel bir çizgiyle izleyen ve yazılarında çocukların psikolojik ve zihinsel gelişimlerini olumsuz yönde etkileyecek her türlü unsurlardan uzak durmayı kural haline getiren Nesrin Aydın Erdem, çocuklar için yazmanın ciddi bir pedagojik alt yapı gerektirdiğinden, yetişkinlere yazmaktan çok daha zor olduğu görüşünde olduğunu ifade etti. Ferhat Çınar’ın gözetiminde, bir yayın firmasından çıkan ve editörlüğünü Everest, Alfa yayın gurubu mensubu Rıfat Özçöllü’nün üstlendiği fantastik seriler gelecek yıllarda da yazarı Nesrin Aydın Erdem’in hayal gücüyle kaleme alınıp, çocukların dünyasına renk katmaya devam edeceği kaydedildi. Yakında, Lore kitaptan, sevmesini bilmeyen erkekler ile bulabildiği her şeye tutunmaya çalışan özgüvensiz kadınlar üzerine yazılmış “Mezarın Ayakları” isimli travma tik bir romanla okuyucu karşısına çıkacak olan Nesrin Aydın Erdem, bu romanın toplumun her kesimine hitap ettiği ve içinde barındırdığı kaosların, dramatik sürprizlerin çok ses getireceği inancında olmasına rağmen gönlünde yatan aslanın çocuk romancılığı olduğunu bildirdi.

Kaynak : İHA
Bu haber 5703 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler