Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Sağlık > YENİ YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ HİZMETE GİRDİ

YENİ YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ HİZMETE GİRDİ

Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde inşası tamamlanan tam donanımlı iki yeni yoğun bakım ünitesine hasta kabulüne başlandı.

28.Ağustos.2014 Perşembe 13:02
A A A

Ereğli Haber - Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde inşası tamamlanan tam donanımlı
iki yeni yoğun bakım ünitesine hasta kabulüne başlandı.

Sadece Zonguldak ili çevresinin değil Batı Karadeniz Bölgesinin önemli bir ihtiyacı olan yoğun bakım yatağı gereksiniminin karşılanabilmesi amacı ile gerçekleştirilen proje ile 2 yeni yoğun bakım ünitesi hizmet vermeye başladı. 3. Basamak yoğun bakım koşullarına sahip tek kişilik izolasyonlu kabin sistemi ile merkezi monitör ve kamera takibi gibi güncel teknolojinin kullanıldığı tam donanımlı 20 yoğun bakım yatağı hizmete sunuldu. Yeni açılan yoğun bakımlar ile daha önce faaliyet gösteren ve içerisinde Yeni Doğan ve Çocuk Yoğun Bakımlar, Solunumsal Yoğun Bakım, Kalp Damar Cerrahisi Yoğun Bakımın da olduğu 70 yataklık kapasite böylece 90 yatağa çıkarılmış oldu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, “Üniversitemiz sağlık alanında insan odaklı yatırımlarına bölgesel ihtiyaçları da gözeterek devam etmektedir. Bu amaçla Batı Karadeniz Bölgesine hizmet veren bir sağlık üssü konumundaki Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezimizde 3. Basamak yoğun bakım yatağı sayısının artırılması ve bu hizmetin çağdaş teknolojik ve bilimsel gelişmeler doğrultusunda üst düzeyde verilmesi amacıyla 2 yeni yoğun bakım servisi hizmete girmiş durumdadır. Çoğu zaman tam doluluk oranları ile çalışan yoğun bakımların ihtiyaç duyan her hastaya anında hizmet verilebilmesi için sayıca artmasının yanında ünitelerin yapılanmaları ve donanımlarının son teknoloji ile desteklenmesi insan hayatına ve sağlığına duyduğumuz saygının bir gereğidir. Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak çağın gerektirdiği imkânlar kullanılarak her türlü yoğun bakım sağlık hizmetinin verilebildiği, kabin sistemli geniş odalar ile yoğun bakım standartlarını üst düzeye taşırken, halkımıza en iyi sağlık hizmetini verme çabamız istek ve gayretle artarak devam edecektir” dedi.

Rektör Özer, yoğun bakım ünitelerinin hizmete alınmasında emek veren Başhekimliğe, hemşirelik hizmetleri müdürlüğüne, özveri ile hizmet veren öğretim üyelerine, asistanlara ve yardımcı sağlık personeline teşekkür etti.

Kaynak : İHA
Bu haber 4469 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler