Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Kültür - Sanat > BATIKARADENİZ HALK OYUNLARI GSK ANTALYA YOLCUSU

BATIKARADENİZ HALK OYUNLARI GSK ANTALYA YOLCUSU

Zonguldak Batı Karadeniz Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü, Antalya’da düzenlenen ulusal halk oyunları festivaline katılmak üzere Antalya’ya hareket etti.

30.Ağustos.2014 Cumartesi 14:31
A A A

Ereğli Haber- Zonguldak Batı Karadeniz Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü, Antalya’da düzenlenen ulusal halk oyunları festivaline katılmak üzere Antalya’ya hareket etti.

Antalya’nın Kepez Belediyesi tarafından Ulusal Halk Oyunları Festivali düzenlenecek. 30 Ağustos - 2 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festivale, Zonguldak’tan da Batı Karadeniz Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü davet edildi. Kulüp, Antalya’da yapılacak olan festivalde Zonguldak’ı temsil etmek için yola çıktı.

Kulüp Başkanı Serkan Akgün ise “Antalya Kepez Belediyesi, kulübümüzün başarılı çalışmalarından dolayı bizleri festivallerinde görmek istediklerini iletti. Biz de nazik davetlerine olumlu karşılık vererek festivale katılacağımızı kendilerine bildirdik. 30 Ağustos - 2 Eylül 2014 tarihleri arasında Antalya’nın Kepez Belediyesi Ulusal Halk Oyunları Festivali’ne 40 kişilik bir kafileyle katılacağız. Yapmış olduğumuz başarılı çalışmaların takdir edilmesi böylesi kaliteli bir festivale davet edilmemiz bizleri oldukça gururlandırmıştır. Oraya bizimle birlikte Türkiye’nin çeşitli illerinden daha önceki yıllarda bizim gibi birincilikler elde eden ekipler davet edildi. Onların arasında olmak bizim kalitemizi göstermektedir. Orada kulübümüzü ve Zonguldak’ı en iyi şekilde temsil edip ilimizin tanıtımına katkı sağlayacağız” diye konuştu.

Kaynak : İHA
Bu haber 5310 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler