Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Kültür - Sanat > BEÜ, DÜNYACA ÜNLÜ MÜZİSYEN ÖMER FARUK TEKBİLEK’İ AĞIRLAYACAK

BEÜ, DÜNYACA ÜNLÜ MÜZİSYEN ÖMER FARUK TEKBİLEK’İ AĞIRLAYACAK

Kültür sanat faaliyetleri ve sosyal programlarla dikkat çeken Bülent Ecevit Üniversitesi, geleneksel Türk Müziği'nin yaşayan en büyük isimlerinden Ömer Faruk Tekbilek’i Zonguldaklı sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

14.Ekim.2014 Salı 9:30
A A A

Ereğli Haber- Kültür sanat faaliyetleri ve sosyal programlarla dikkat çeken Bülent Ecevit Üniversitesi, geleneksel Türk Müziği'nin yaşayan en büyük isimlerinden Ömer Faruk Tekbilek’i Zonguldaklı sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Amerika’da yaşamını ve sanatsal faaliyetlerini sürdüren dünyaca ünlü müzisyen Ömer Faruk Tekbilek, 16 Ekim 2014 günü Bülent Ecevit Üniversitesinin konuğu olacak. Üniversitenin Merkez Yerleşkesinde bulunan Çok Amaçlı Salon’da sanatseverlerle buluşacak olan Tekbilek'in sunacağı muhteşem dinletinin başlama saati 19.00 olarak duyuruldu.

Geçen günlerde Bülent Ecevit Üniversitesi Senatosu tarafından fahri doktora payesi ile onurlandırılan Ömer Faruk Tekbilek, konser öncesi akademik kıyafet giyecek ve fahri doktorasını alacak. Tekbilek’e, geleneksel Türk müziği alanında yıllardır sürdürdüğü çalışmalarla evrensel kültüre yaptığı katkılar, yürütmekte olduğu konser ve albüm çalışmaları ile kültür, ezgi ve çalgıların uluslararası tanınırlığına etkileri, Doğu ve Batı kültürlerini birbirine yaklaştıran melodileri ile dünya barışına hizmet ve eserleri ile sanata, bilime ve insanlığa evrensel nitelikteki katkıları dolayısıyla Fahri Doktora payesi sunulacak.

Kaynak : İHA
Bu haber 2254 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler