Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Sağlık > ÇAYCUMA VE DEVREK HUZUREVİ’NDE VEREM TARAMASI

ÇAYCUMA VE DEVREK HUZUREVİ’NDE VEREM TARAMASI

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Verem Savaş Derneği tarafından Çaycuma ve Devrek Huzurevi’nde verem taraması yapıldı.

16.Ekim.2014 Perşembe 11:34
A A A

Ereğli Haber - Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Verem Savaş Derneği tarafından Çaycuma ve Devrek Huzurevi’nde verem taraması yapıldı.

Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği, gezici röntgen tarama aracı ile birlikte Çaycuma ve Devrek Huzurevi’nde kalan yaşlılar ile burada çalışan personeli verem taramasından geçirdi. Dernek Başkanı Hasan Erdoğan sabahtan Devrek Huzurevi’ni ardından da Çaycuma Huzurevi’nde verem taraması yaptıklarını dile getirdi.

Erdoğan gazetecilere yaptığı açıklamada “Biz 40 yıldır bu mücadelenin içerisindeyiz insanlara hizmet etmekten gurur duyuyoruz. Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği olarak bölgemizde bulunan bütün huzurevleri, yurtlar, ceza evlerinin verem taramasını gelen taleplerle yapmaya çalışıyoruz. Yarında Beycuma cezaevine gideceğiz. Orada da tahmini 600 kişiye röntgen çekilecek. Bütün bu filmler çekildikten sonra Zonguldak Verem Dispanseri’nde değerlendirilecek. Değerlendirme neticeleri kurum müdürlerine amirlerine verilecek. Şüpheli bulunanların Zonguldak Verem Dispanseri’nde ileri tetkikleri yapılacak. Bütün mesele burada devlet millet işbirliği çerçevesinde insanımıza hizmet etmektir. Verem mücadelesinin amacı budur. Bulaşıcı olması sebebiyle bir an evvel bu insanlar arasında tüberküloz hastası varsa tedavisine başlamak istiyoruz. Verem ilaçları devlet tarafından ücretsiz olarak verilmektedir. Bu çalışmalarımızı köy, fabrika vs. nereden talep gelirse yapmayı sürdürüyoruz” dedi.

Çaycuma Huzurevi Müdürü İzzet Örenli yapılan sağlık taramalarının kendilerini rahatlattığını çıkan sonuçlarla yaşlıların sağlık çalışmalarını yaptıklarını söyledi. Örenli verilen bu hizmetlerden dolayı Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan’a teşekkür etti.

Kaynak : İHA
Bu haber 2466 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler