Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Sağlık > ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN “BİRBİRİMİZE İHTİYACIMIZ VAR”PROJESİ

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN “BİRBİRİMİZE İHTİYACIMIZ VAR”PROJESİ

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Alaplı Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından sosyal sorumluluk uygulamaları adı altında “Birbirimize İhtiyacımız Var” projesi kapsamında kan bağışı kampanyası düzenlendi.

24.Ekim.2014 Cuma 13:25
A A A

Ereğli Haber- Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Alaplı Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından sosyal sorumluluk uygulamaları adı altında “Birbirimize İhtiyacımız Var” projesi kapsamında kan bağışı kampanyası düzenlendi.

BEÜ Alaplı Meslek Yüksekokulu Elektronik programı 2. Sınıf öğrencileri sosyal sorumluluk uygulamaları adı altında önemli bir projeye imza attı. ‘Birbirimize İhtiyacımız Var’ adlı proje kapsamında kan bağışı kampanyası düzenleyen öğrenciler, kampanya ile 173 ünite kan topladılar.

Alaplı Meslek Yüksekokulu kapalı spor salonunda düzenlenen kan bağışı kampanyasına öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

BEÜ Alaplı Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rıfkı Henden, her yıl geleneksel olarak kan bağışı kampanyası düzenlediklerini söyledi.

Bu yılın ilk kampanyasını öğrencilerin sosyal sorumluluk projesi ile birleştirdiklerini belirten Henden, “Her yıl iki defa Zonguldak Kızılay Derneği ile ortaklaşa geleneksel kan bağışı kampanyası düzenliyoruz. Bu yılın ilk kampanyasını öğrencilerimizin Alaplı Meslek Yüksek Okulu Elektronik 2. Sınıf öğrencileri sosyal sorumluluk projeleri olan ‘Bir Birimize İhtiyacımız Var’ projesi ile birleştirdik. Daha önceki kan bağışı kampanyalarımız da 140 civarındı kan toplamıştık. Bugünkü kampanyaya yoğun bir ilgi olduğunu görüyoruz. Önümüzdeki yıllarda yapacağımız kan bağışı kampanyalarını öğrencilerimizin projeleri ile birleştirip daha yüksek miktarda kan toplamayı düşünüyoruz. Öğrencilerimiz bu kutsal kan bağışı kampanyasına gerek proje olarak gerekse kan vererek destek olmaları bizi bir hayli memnun etmiştir. Emeği geçen başta proje öğretmenleri, projede görev alan öğrencilerimizi ve kan vererek kampanyaya katılan tüm personel ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Proje öğrencilerinden Elektronik programı 2. Sınıf öğrencisi Kürşat Emre Şahin, ‘Bir Birimize İhtiyacımız Var’ isimli sosyal sorumluluk projesini 26 gönüllü arkadaşı ile yürüttüklerini söyledi.

Düzenledikleri kan bağışı kampanyasına destek veren herkese teşekkür eden Şahin, “Projeye kendimle birlikte 26 gönüllü arkadaşımız gönül verdiler.

Arkadaşlarımız bizlere çok destek oldular. Geçen yılki kan bağışı kampanyasına göre bir hayli yoğun bir katılım görmekteyiz. Projemizin adı gibi gerçektende bir birimize ihtiyacımız var. Türkiye geneline bakıldığında kan bağışı bir hayli düşük seviyelerde. Bizler projemiz kapsamında burada bir nebze olsun düşürmeye çalıştık. Bu projede öğretmenlerimize, projenin gönüllü öğrencilerine ve kampanyaya destek veren bağışçı öğrenci arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak : İHA
Bu haber 8207 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler