Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Ekonomi > NİYAZİ ÖZCAN 2014 YILINI DEĞERLENDİRDİ

NİYAZİ ÖZCAN 2014 YILINI DEĞERLENDİRDİ

Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Üyesi Niyazi Özcan 2014 yılını değerlendirdi. 2014 yılının Ereğli ve Zonguldak için çok sıkıntılı geçtiğini belirten Özcan, ERDEMİR’in son bir yıl içerisinde ilçeye çok ağır darbeler vurduğunu ifade etti.

25.Aralık.2014 Perşembe 14:28
A A A

Ereğli Haber- Karadeniz Ereğli İçin Mücadele Platformu Sözcüsü ve Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Niyazi Özcan 2014 yılını değerlendirdi.
2014 yılının önceki yıllara göre Ereğli açısından çok daha ağır ekonomik kayıplara neden olduğunu ve yıl içerisinde bir çok esnaf ve işadamının daha iflas ederek battığını söyleyen Özcan, ilçenin ekonomik açıdan çöküşünde Erdemir idaresinin büyük payı bulunduğunu vurguladı.
Ereğli’de ki ekonomik sıkıntıların 2014 yılında Zonguldak’ı da etkisi altına aldığını dile getiren Özcan “Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun kara listesinde Zonguldak ilimiz 81 il arasında Batman’ın arkasından ikinci sırada geliyor. Zonguldak’ın BDDK’nın kara listesinde ikinci sırada yer alması ekonomik açıdan ne halde olduğumuzun en somut göstergesidir. Yaklaşık bir yıldır Ereğli için verdiğimiz mücadele sırasında dile getirdiğimiz ekonomik gerçekler ve önlem alınmadığı takdirde ileriki yıllarda kötüye gidişin daha da hızlanacağı yönündeki söylemlerimiz üzülerek söylüyorum; maalesef bizi bir kez daha haklı çıkardı” dedi.
Ereğli’nin ekonomik olarak kötüye gidişinin en önemli sebebinin ERDEMİR yönetiminin yanlış politikaları olduğunu bir kez daha vurgulayan Özcan “ERDEMİR mevcut hükümet tarafından mutlak suretle terbiye edilmelidir. Ne yazık ki bu güne kadar yaptıkları her şey yanlarına kar kaldı. Hemen hemen bütün birimlerde işçi kıyımı yapılıyor kimsenin sesi çıkmıyor. Torpil aldı başını gidiyor. Göz göre göre farklı şirketler üzerlerinden kar transferleri yapılıyor yine kimse hesabını sormuyor. ERDEMİR’in hukuki olmayan kar transferleri, işçi kıyımı ve ilçemizdeki firmalara karşı yapılan haksız uygulamalarla ilgili olarak tarafımıza hem Erdemir içerisinden hemde Erdemir dışından ciddi anlamda belge ve bilgiler gelmektedir. Biz Ereğli Mücadele Platformu olarak bu bilgi ve belgeleri ekonomik konularda uzman olan hukuk danışmanımıza ilettik. Kendisi bu belge ve bilgileri inceleyip önümüzdeki aylarda yargı sürecini de başlatacak ve Erdemir yönetimi ile mücadelemizi hukuki zemine taşıyacağız. Erdemir sadece Ereğli’yi yutmakla kalmadı şimdide Zonguldak’ı yutmaya başladı. Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır Ereğli’ye yüzünü dönene kadar biz mücadelem etmeye kararlıyız” dedi.

Bu haber 4144 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler