Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Sağlık > SAĞLIK SKANDALINA VALİLİK İNCELEMESİ

SAĞLIK SKANDALINA VALİLİK İNCELEMESİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan 90 yaşındaki Fatma Kaplan’ın kangren olan ayağı için gittiği Devlet Hastanesi’nde 16 saat bekletildikten sonra yakınları tarafından eve götürülmesi ve hastanın ertesi gün özel hastanede acil ameliyata alınması olayına ilişkin olarak Zonguldak Valiliği soruşturma başlattı.

10.Nisan.2015 Cuma 18:20
A A A

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde yaşanan olayda şeker hastalığına bağlı olarak bir ayağı kangren olan ve parmakları çürümeye başlayan 90 yaşındaki Fatma Kaplan çocukları tarafından Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Burada yapılan tetkikler sonucu sorumlu hekim Fatma Kaplan’ın ameliyatının Ereğli Devlet Hastanesi’nde yapılamayacağını ve başka hastaneye sevk edilmesi gerektiğini söylediği iddia edildi. İddiaya göre Fatma Kaplan saatlerce sevk edilecek hastane bulunamayınca yakınları duruma tepki gösterdi Çıkan tartışma sonucu hasta yakınları Fatma Kaplan’ı eve götürmek istedi ancak bu seferde kendilerine ambulans verilmedi. Tuttukları ticari taksi ile Fatma Kaplan’ı ece götüren çocukları ertesi gün ise özel hastaneye başvurdu. 112 ambulansı ile özel hastaneye kaldırılan Fatma Kaplan acil olarak ameliyata alındı ve başarılı bir operasyon geçirdi.
Olayın basın kuruluşlarında haber yapılması üzerine Zonguldak Valiliği de harekete geçti. Konuya ilişkin olarak Zonguldak Valiliği’nden yapılan yazı açıklamada “İlimizde yayınlanmakta olan basın yayın organlarında " Ereğli Devlet Hastanesinde ayağın kesilmesi gecikince özel hastaneye götürüldü. ", " Devlet Kesemedi Özel Kesti", “Hasta kadının hastaneden gönderildiği idda edildi.", “Kangren hastasıyla ilgilenilmediği iddiası hastaneyi karıştırdı.", "Ayağı kangren olan 90 yaşındaki kadının hastaneden gönderildiği iddiası." başlığı altında yer alan haberle ilgili olarak ;Konunun incelenmesi, gerekiyorsa soruşturulması yönünde ilimiz Valisi Sayın Ali KABAN tarafından 10.04.2015 tarihinde onay verilmiş olup , inceleme sonucunda herhangi bir mağduriyetin tespit edilmesi halinde ilgililer hakkında her tür adli işlem başlatılacaktır” denildi.

Bu haber 4331 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler