Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Kültür - Sanat > GENÇ RESSAMLAR HÜNERLERİNİ SERGİLEYECEK

GENÇ RESSAMLAR HÜNERLERİNİ SERGİLEYECEK

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Özbaşakçı Sanat Evi kursiyeri yaklaşık 30 öğrenci yıl boyunca yaptıkları çalışmaları sergileyecek.

28.Nisan.2015 Salı 16:19
A A A

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Özbaşakçı Sanat Evi’nde yaklaşık bir yıldır yağlı boya tablo ve kara kalem eğitimi alan ressamlar el emeklerini sergileyecek. Sanatevi öğretmeni Vasfiye Bostan, 30 kadar kursiyere 7-8 aydır yağlı boya ve kara kalem eğitimi verdiklerini söyledi. Kursiyerlerin eğitimleri sırasında birbirinden güzel tablolar yaptıklarını anlatan Bostan “ Kursiyerlerimizin yaptığı birbirinden güzel yağlı boya ve kara kalem tablolarını 4 Mayıs 2015 Pazartesi günü saat 18.00’de Atatürk kültür Merkezi Vedat Can Sergi Salonu’nda sergilemeye başlayacağız. Sergimiz 8 Mayıs’a kadar açık kalacak. Ben kursa katılan tüm ressam adaylarımızı tebrik ediyorum” dedi.
Özbaşakçı Sanat Evi’nde yağlı boya ve kara kalemle tablo yapmayı öğrendiklerini anlatan kursiyerlerden Nuray Yılmaz ise kurslar sırasında çok keyifli anlar yaşadıklarını söyledi. Kendisinin yaptığı tablolarında salonda sergileneceğini dile getiren Yılmaz “Kursa katılan arkadaşlarımızla birlikte 7-8 aydır çok güzel çalışmalar yaptık. Kurs sırasında keyifli anlar yaşadık. Çalışmalarımızda ortaya birbirinden güzel çalışmalar çıktı. Ben başta resim öğretmenimiz Vasfiye Bostan olmak üzere tüm Özbaşakçı Sanatevi yetkililerine teşekkür ediyorum. Ereğli’de ki tüm sanatseverleri de 4 Mayıs 2015 günü saat 18.00’de açılışını yapacağımız sergimize davet ediyorum” dedi.

Bu haber 6919 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler