Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Spor > HAYAT KURTARMAK İÇİN KAN VERDİLER

HAYAT KURTARMAK İÇİN KAN VERDİLER

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Beşiktaş Taraftarları Derneği tarafından kök hücre bekleyen lösemili çocuklar için kan bağışı kampanyası düzenlendi. 160 ünite kan toplanan kampanyada 54 kişi de kök hücre için bağışta bulundu.

13.Haziran.2015 Cumartesi 23:08
A A A

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Beşiktaş Taraftarları Derneği tarafından bu yıl 6.’sı düzenlenen kan bağışı kampanyasında kök hücre nakli bekleyen lösemili çocuklar için kök hücre bağışı da yapıldı. Sabah saat 11.00’de başlayan kampanya 23.00 sıralarında sona ererken, kampanyada 160 kişi kan, 54 kişi de kök hücreli kan bağışında bulundu. Uzman doktor nezaretinde kök hücreli kan bağışında bulunan Beşiktaşlı taraftarlar daha fazla kişinin bu kampanyalara katılmasını istedi.
Amaçlarının verdikleri kök hücrelerden bir tanesinin bile lösemili bir çocuk ile uyum sağlaması ve onun hayatını kurtarmak olduğunu belirten Kdz. Ereğli Beşiktaş Taraftarları Derneği Başkanı Tarkan Adik, kendilerini yalnız bırakmayan tüm taraftarlara teşekkür etti.
Türkiye'de ilik bekleyen bin 300 hasta olduğunu vurgulayan Adik, "Bunların yaklaşık 800'ü çocuk. Bizim isteğimiz çocuklarımız ölmesin. Burada alınan kök hücrelerden belki bir, belki 3 belki de 10 lösemi hastası kurtulursa bizim en büyük sevinç kaynağımız olacak. Bugün burada bizi Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor taraftarları dernekleri de yalnız bırakmadı. Renklerin kardeşliği adı altında buraya gelip kan ve kök hücre bağışında bulundular. Onlara da çok teşekkür ediyorum" dedi.
Kdz. Ereğli Beşiktaş Taraftarları Derneği ve üyelerine teşekkür eden Türk Kızılayı Derneği Ereğli Şube Başkanı Yusuf Oktay da, kan bağışı sayısının düştüğü Ramazan ayında herkesi Alemdar gemisi yanında kurulacak olan çadırda kan vermeye davet etti.

Bu haber 1961 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler