Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > FESTİVAL ETKİNLİKLERİ ERTELENDİ

FESTİVAL ETKİNLİKLERİ ERTELENDİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi’nde bu yıl ikincisi gerçekleşecek olan kültür ve sanat festivali etkinlikleri Şanşlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi.

22.Temmuz.2015 Çarşamba 16:45
A A A

Ereğli Haber- Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, 24-25 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirmeyi planladıkları Gülüç Belediyesi 2. Kültür ve Sanat Festivali etkinliklerini ileri bir tarihe ertelediklerini söyledi. Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 32 gencin yaşamını yitirmesi ile sonuçlanan terör saldırısını kınadıklarını söyleyen Demirtaş, bu tür saldırıların milletin birlik ve beraberliğini bozamayacağını ifade etti. Demirtaş açıklamasında şunları söyledi; “Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde basın açıklaması yapan guruba yönelik gerçekleşen terör saldırısı tüm Türkiye’yi olduğu gibi bizleri de derin üzüntüye sevk etmiştir. Türkiye’nin birlik ve beraberliğine yönelik gerçekleşen ve 32 gencimizin yaşamını yitirmesine, çok sayıda gencimizin yaralanmasına neden olan bu menfur terör saldırısını kınıyor ve saldırıyı gerçekleştirenleri lanetliyoruz. Yapılan bu tür insanlık dışı saldırıların ülkemizin birlik ve beraberliğini bozamayacağına olan inancımız tamdır. Ülkemize ve milletimize yönelik bu tür insanlık dışı saldırıların bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum. Saldırı ne amaçla yapılmış olursa olsun terörün dili, dini, ırkı olmadığı bir kez daha görülmüştür.
Halkımızın anlayışına sığınarak yaşanan saldırının yaşattığı üzüntüyü paylaşmak amacıyla Gülüç Belediyesi olarak bu yıl ikincisini 24 ve 25 Temmuz 2015 tarihlerinde gerçekleştirmeyi planladığımız Gülüç Belediyesi 2. Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri ileri bir tarihe ertelenmiştir. Geleneksel sünnet şölenimiz ise gerçekleşecek olup sadece konserler iptal edilmiştir.
Bu vesile ile saldırıda hayatını kaybeden gençlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum.”

Bu haber 3371 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler