Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > HAİNLER POLİSİMİZİ ŞEHİT ETTİ

HAİNLER POLİSİMİZİ ŞEHİT ETTİ

Diyarbakır'da uğradıkları hain saldırıda şehit olan polis memuru Tansu Aydın'ın, bir süre Diyarbakır’a torun görmeye gelmek isteyen ailesine “Buralar sıkıntılı gelmeyin” dediği öne sürüldü.

24.Temmuz.2015 Cuma 12:00
A A A

 

Ereğli Haber- Aydın’ın Zonguldak'ta bulunan baba evinde kimse olmayınca acı haber önce komşularına daha sonra da Tepebaşı Mahallesi’nde ikamet eden akrabalarına verildi. Aydın’ın dayısının oğlu Şeref İçli acı haberle yıkıldı.
Acı haberi internetten öğrenen Şeref İçli, “En son 2-3 yıl önce dedesinin cenazesine geldi. Geldiği zaman da pek görüşememiştik. Gelip gidiyordu. Evliydi, bir çocuğu vardı. Ailesinin haberi henüz yok. Antalya’da kızının yanına tatile gittiydi. Polis ve Sosyal Hizmetler ekipleri ailenin yanına gidecek” diye konuştu.

TORUN GÖRMEYE GİDECEKLERDİ
Öte yandan komşular ise Ulviye ve Fikret Aydın çiftinin, oğulları Tansu Aydın’ın görev yaptığı Diyarbakır’a gitmek istediğini söylediler. Baba Fikret Aydın’ın 6 yaşındaki torununu görmek için Diyarbakır’a gitmek istediğini söyleyen bir mahalle sakini ise Tansu Aydın’ın, “Buralar biraz sıkıntılı. Gelmeyin. Biz geleceğiz” dediğini söyledi.
Öte yandan Tansu Aydın’ın Diyarbakır’da görev süresinin sonuna yaklaştığı iddia edildi. Şehit Tansu Aydın’ın memleketi Zonguldak’ta defnedilmesi bekleniyor.

ÜNİVERSİTEDEN MEZUN OLUP POLİSLİĞİ SEÇMİŞ
Şehidin annesi Ulviye Aydın’ın arkadaşı Seher Sarı (63) haberi alır almaz Yayla Mahallesi’ndeki taziye evine geldi. Oğlunun da polis memuru olduğunu söyleyen Sarı, “Oğlumun tayini çıktı. Ona sevinemedim. Böyle üzüntülü bir haberi alınca yıkıldım. Sakarya’ya tayini çıktı oğlumun. Acı haberle yıkıldık” dedi.
Öte yandan üniversite öğrenimini tamamlayan Tansu Aydın’ın iş bulamayınca polisliğe başvurduğu öne sürüldü.

MAHALLE TÜRK BAYRAKLARIYLA DONATILDI
Öte yandan şehit haberini alan Yayla Mahallesi sakinleri balkonlarına ve pencerelerine Türk Bayrağı astı. Zonguldak Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler de beraberinde getirdikleri Türk bayraklarını mahalle sakinlerine dağıttı. Acı haberin şokunu yaşayan mahalle sakinleri Diyarbakır'dan gelecek olan şehit polis memuru Tansu Aydın'ın cenazesini bekliyor.

ŞEHİDİMİZİN CENAZESİ İKİNDİ NAMAZI SONRASI UĞURLANACAK

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, şehit polis Tansu Aydın'ın cenaze töreni için Zonguldak'a gelecek. Şehidin cenazesi ise Diyarbakır'daki törenin ardından uçakla Çaycuma Havalimanı'na getirilecek. Uçağın saat 13.00'de Çaycuma Havalimanı'na inmesi bekleniyor. Şehidin cenazesi protokol tarafından karşılanarak baba ocağına getirilecek. Şehit Tansu Aydın, Acılık Hz. Ali Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından defnedilecek.

Bu haber 3071 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler