Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > EREĞLİ SAHİLİNE ÜCRETSİZ İNTERNET NE ZAMAN GELECEK?

EREĞLİ SAHİLİNE ÜCRETSİZ İNTERNET NE ZAMAN GELECEK?

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’nin girişimleriyle başlatılan ücretsiz İnternet projesi hizmet vermeye başladı. Ücretsiz internet projesi için çalışma yaptığı bilinen Kdz. Ereğli Belediyesi'nin bu projeyi hayata ne zaman geçireceği ise merak ediliyor.

27.Temmuz.2015 Pazartesi 18:34
A A A

Ereğli Haber- İlk olarak hizmetin Çuhallı plajında başladığını ifade eden Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, "Merkez cami önü Fedai Karabıyık parkında kurulum bitmek üzere. Önümüzdeki günlerde Mehmet Gündüz parkında, kadınlar plajında ve Ceneviz Kalesi plajında da ücretsiz internet hizmeti başlayacak. Akçakoca Belediyesi adında gördüğünüz wi-fi ağına şifresiz bağlanıyoruz. İnterneti açmaya çalıştığımızda karşımıza belediyenin karşılama ekranı geliyor. Bu alanda ilk kez giriş yapan kişiler online kayıt bölümünden form doldurup sisteme kayıt yaptırır. Sistem, kayıt tamamlanınca otomatik olarak SMS olarak kullancı adı ve şifreyi cep telefonuna gönderir. Kullanıcı adı ve şifreye sahip olan her kişi her zaman bu şifreyi kullanacaktır. Şifresi olan kullanıcılar artık internet sayfası açmak istediklerinde karşılarına gelen kullanıcı adı şifre bölümlerini doldurarak 30 dakika hizmeti kullanabilirler" dedi.

EREĞLİ'DE İSTİYOR

Akçakoca Belediyesi ilçeye daha fazla turist çekmek için tüm sahil şeridi ve plajlarda ücretsiz internet hizmeti sunmaya başladı. Ereğli Haber'in Kdz. Ereğli belediyesi kaynaklarından edindiği bilgiye göre Başkan Hüseyin Uysal'ın da Ereğli sahil şeridinde ücretsiz internet hizmeti verilmesi noktasında çalışması var. Uysal, proje için bazı firmalardan fiyat ve teknik konularda bilgi dahi aldı. Ancak proje bilinmeyen bir nedenle rafa kaldırıldı. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'ın göreve geldikten sonra belediye tarafından işletilen iki çay bahçesinde hizmet kalitesi yükseltilip çay fiyatları 75 kuruşa çekilince halkın ilgisi bu tarafa yöneldi. Her gün hınca hınç dolan, çoğu zaman yer dahi bulunamayan iki işletmede de ücretsiz internet hizmeti bulunmuyor. Ereğlili gençler Başkan Hüseyin Uysal'dan Erdemir ofis binası yanından, yöresel evlere kadar olan kısımda ücretsiz internet hizmeti sunmasını bekliyor. Kdz. Ereğli Belediyesi'nin her gün binlerce kişiye ulaşma imkanıda sağlayan projenin hayata geçirlmesi isteniyor.

Bu haber 3705 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler