Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > ENGELLİ ASANSÖRÜ ÇALIŞSIN DİYE...

ENGELLİ ASANSÖRÜ ÇALIŞSIN DİYE...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde yaşayan Yasin Çiçek, açıldığı günden buya hiç çalışmayan üst geçitteki asansörün çalıştırılması için yazı astı.

05.Ağustos.2015 Çarşamba 17:28
A A A

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde 2013 yılında dönemin Belediye Başkanı Halil Posbıyık tarafından yaptırılan Ruhi Cöbekoğlu Üst Geçidi’nde bulunan engelli asansörü açıldığı günden bu yana hiç çalışmadı. Engelli vatandaşlar ise asansör çalışmadığı için üst geçidi kullanamıyor yada yakınlarının kendisini taşıması ile kullanabiliyor. Kdz. Ereğli’de yaşayan Fiziksel engelli Yazar Yasin Çiçek, asansöre yazı asarak belediye yetkililerinden asansörün çalıştırılmasını talep etti. YTüm engelliler adına konuya dikkat çekmek istediğini belirten Çiçek, karşıdan karşıya geçerken büyük zorluklar yaşadıklarını, üst geçidin asansörünün de bocuk olmasının işlerini daha da zorlaştırdığını söyledi. Çiçek konuşmakta zorlansa da gazetecilere yaptığı açıklamasında amacının engelli kardeşlerine yardımcı olmak olduğunu söyledi. Çiçek konuşmasında "Amacım engelli kardeşlerime yardımcı olmak. Karşıdan karşıya geçerken tehlike yaşıyoruz. Arabalar dikkat etmiyor. Vesaire,vesaire. Asansörün açılmasını istiyoruz. Daha rahat gezebilmeyi. Karşıdan karşıya daha rahat geçebilmek istiyoruz. Başkanımız Hüseyin Uysal'dan biz engellilere yardımcı olmasını istiyoruz." dedi. 

asin Çiçek çalışmayan asansöre astığı yazıda şu ifadelere yer verdi; “Özellikle bu sayfayı sıkılmadan okuyacaklara merhaba. Ben Yasin Çiçek, 23 yaşında fiziksel engelle ve akülü sandalyeyle hayatını sürdüren bir bireyim. Aynı zamanda ben ve benim gibi olan özel bireylerin sesi olmaya çalışan bir bireyim. Şimdi gelelim asıl konumuza, neden bu sayfayı okumaya başladığınıza. Şu an üstünde bulunduğunuz üst geçit 2013 yılında yapıldı. Ancak asansör halen faaliyete geçmedi. Her geçtiğimde bakmama rağmen kullanıma hala sunulmaması beni üzüyor ve şaşırtıyor. Sizlerden isteğim bu yazıyı okuyup duyarlı olmanız ve en yakın zamanda çözüme kavuşturmanız. İlgililere duyurulur. Şimdiden teşekkürler.”

Annesi Figen ve kız kardeşi Esra Çiçek ile asansörün kapısına yazıyı asan Yasin Çiçek, daha sonra ailesi ile birlikte sahil bandından ayrıldı. 

Bu haber 3359 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler