Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > UZUN YILLAR SONRA ASFALTLANIYOR

UZUN YILLAR SONRA ASFALTLANIYOR

Kdz. Ereğli ilçesinin en büyük mahallesi olan Bağlık'ta en fazla kullanılan yollardan biri olan Dombayderesi'nden 1 Nolu Çamlık Sokağa çıkan bozuk yol uzun yıllar sonra asfaltlanıyor. Yaklaşık 15 bin nüfusun yaşadığı mahallede vatandaşlar yapılan çalışmalardan memnun.

13.Ağustos.2015 Perşembe 14:13
A A A

Ereğli Haber- Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal mahallelerde devam eden asfalt ve yayalaştırma çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkan Uysal, Bülent Ecevit Üniversitesi’ne devri yapılan eski devlet hastanesi arsasının kampüs alanına dönüştürülmesi projesinin de yılbaşına kadar belli bir noktaya geleceğini söyledi.
Kdz. Ereğli Belediye ekipleri ilçenin en büyük mahallelerinden olan Bağlık’ta asfaltlama çalışmalarına başladı. Uzun yıllardır bozuk olan ve mahalle sakinlerinin yoğun şikâyetlerine neden olan Hatip Soka, Dombayderesi mevkii ve 1 nolu çamlık sokak üzerinde asfaltlama çalışmaları iki gündür devam ediyor. Mahalle sakinleri uzun bir aradan sonra yolların asfaltlanmasından oldukça memnun.
HEM ASFALT HEMDE YAYALAŞTIRMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Çalışmalar hakkında bilgi veren Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, yaz sonuna kadar 20 bin ton asfalt dökeceklerini söyledi. Uysal yaptığı açıklamada “Yaz sonuna kadar hedefimiz 20 bin ton asfalt dökmek. Mahallelerde asfalt çalışmalarımız son hızıyla devam ediyor. Bizde bu arada gelecek yıla ait hazırlıklarımızı da yapmaktayız. Şunu istiyoruz; hiçbir vatandaşımız çamura basmasın. Hedefimiz halkımızın ayağı çamura değmesin. Yayalaştırma ve kaldırımları genişletme çalışmalarına çok önem veriyoruz. Her zamanda söylüyoruz; yol yayalar içindir. Öncelikli olarak yol araçlar için değildir diye her vesile ile bunu dile getiriyoruz. İnsanlarımız sokağa çıktıkları zaman, özellikle yaşlılarımız, kadınlarımız, çocuklarımız güvenlik içerisinde yürüyebilmeleri lazım. Pozitif ayrımcılık yapmamız gereken yaşlı, engelli ve bayanlarımızın yaya yollarında rahat yürüyebilmeleri lazım. Bundan dolayı yayalaştırma ve kaldırım genişletme çalışmalarımıza sıkı bir şekilde devam ediyoruz. Önümüzdeki yıl daha da güzel olacak” dedi.
KAMPÜS PROJESİ YILBAŞINA KADAR HAZIRLANACAK
Kdz. Ereğli ilçesinde AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker’in girişimleri ile sağlık bakanlığı ve milli emlaktan alınarak Bülent Ecevit Üniversitesi’ne tahsisi yapılan eski devlet hastanesi alanındaki çalışmaları da değerlendiren Uysal, proje çalışmalarının yıl başına kadar önemli bir noktaya geleceğini söyledi. Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmu Özer ile sürekli diyalog halinde olduklarını, Belediye, TSO, Esnaf Kefalet ve Ereğli halkı olarak kendilerine destek olduklarını anlatan Uysal şunları söyledi; “Sayın rektörümüz ile beraber çalışmalarımıza devam ediyoruz. Onun istekleri ve yönlendirmeleri doğrultusunda katkı vermeye çalışıyoruz. Sadece Kdz. Ereğli Belediyesi olarak değil ticaret odamız, esnaf kefalet kooperatifimiz, Ereğli halkı eski hastane binalarının bulunduğu yeri kampüs alanı olarak kullanımını bütün halk heyecanla bekliyor. Yılbaşına kadar maket proje çalışmalarının biteceğini düşünüyorum. Eski binaların yıkılması konusunda bir şey söylemeyeyim. Çünkü bu konu sayın rektörümüzün takibinde olan bir şey. Sayın rektörümüzün kısa zaman sonra açıklama yapacağını düşünüyorum. Kamuoyunun ciddi beklentisi var. Sanıyorum yıl başına kadar belli bir noktaya gelinir.”

Bu haber 3269 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler