Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > ÇOCUKLARI İÇİN ÇAYCILIK YAPIYOR

ÇOCUKLARI İÇİN ÇAYCILIK YAPIYOR

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde kanser hastası olan 3 çocuk babası Selahattin Bozkurt, çocuklarını okutabilmek için çaycılık yapıyor. Emekli olabilmek için aldığı borcunu emekli olduktan sonra kredi çekerek kapatan Bozkurt, emekliliğinden hemen sonra kansere yakalanınca zor günler yaşadığını söyledi.

19.Ağustos.2015 Çarşamba 22:00
A A A

Ereğli Haber- Uzun yıllar Trakya bölgesinde madende çalıştıktan sonra askerlik bedelini arkadaşından adlığı borçla kapatan ve emekliliğini hak ettikten sonra maaşından kredi çekerek aldığı borcu kapatan 60 yaşındaki Selahattin Bozkurt, emekliliğinden kısa süre mide kanserine yakalanınca zor günler yaşamaya başlamış.  Ameliyat ile midesi alındıktan sonra tedavisine devam edilen ve kanserin kalın bağısapa da sıçraması ile kemoterapi seanslarına başlayan Bozkurt, kendisini iyi hissettiği günlerde ,ise çaycılık yaparak evine katkı sağlamaya çalışıyor. Emekli maaşında yapılan 800 lira kesintinin ardından 300 lira para kaldığını ve özürlü olan çocuğu Ertan Bozkurt'a verilen bakım parası ile geçinmeye çalıştığını söyleyen Selahattin Bozkurt, ev kirası, çocuklarının okul masrafı diğer giderler ve tedavi için harcadığı paranın gelen para ile karşılayamadığını bundan dolayı da zor günler geçirdiğini söyledi. Baba Selahattin Bozkurt konuşmasında "Midemden ameliyat olduktan sonra Zonguldak' ta tedavi görüyorum. Zonguldak' a gitmekte maddiyat olarak zorluk çekiyorum. 10 gün arayla 4 gün süren tedavim var. Eve geldiğimde halsiz kalıyorum. Bir iş yapamıyorum. Bazen kendimi iyi hissettiğimde çay ocağında çalışıyorum. Çalışmaya mecbur kalıyorum. Bana hayırseverlerin yardım etmesini istiyorum" dedi.

Çay ocağı sahibi Tarık Çetiner' de ellerinden geldiği kadarıyla Selahattin Bozkurt' a hem kendisinin hem de çevre esnaf ve tanıdıklarının yardımcı olmaya çalıştığını kaydetti.

Bu haber 4422 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler