Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > GURBETÇİ GENÇ YÜRÜYÜŞE KATILMAYAN HALKA TEPKİ GÖSTERDİ

GURBETÇİ GENÇ YÜRÜYÜŞE KATILMAYAN HALKA TEPKİ GÖSTERDİ

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine tatil için gelen gurbetçi Özgür Celepçi, yürüyüşe katılımın az olması sebebiyle vatandaşlara tepki gösterdi. Yürüyüş için kendi imkanlarıyla 3 bin borşür bastırdığını söyleyen Celepçi "Ereğli halkı şehitleri utandırdı, gördük ki şehit hepimizin şehidi değilmiş" diyerek tepkisini dile getirdi.

24.Ağustos.2015 Pazartesi 18:28
A A A

Avusturya'nın Liz kentinde yaşayan ve tatil için Ereğli' ye gelen Özgür Celepçi, terör olaylarına tepki amaçlı düzenlenen yürüyüşe katıldı. Yürüyüş öncesinde katılımı arttırabilmek adına kendi imkanları ile 3 bin broşür bastıran ve sokak sokak dükkan dükkan gezerek broşürleri dağıtan Celepçi, buna rağmen yürüyüşe katılımın az olması sebebiyle tepkisini dile getirdi. Yaklaşık 30 kişilik gurup ile Anıt önüne yürümeywe başlayan Celepçi "Sekiz şehidimizi ne zaman unuttuk? Ne zaman toprağa gömdünüz?  Ne zaman arkasından bir Fatiha okudunuz onları toprağa verdiniz? Nasıl bir duyarsızlık bu? Ülke yanıyor siz sadece yerinizde oturuyorsunuz" diyerek tepki gösterdi. Vatandaşlar ise tepkiye sessiz kaldı.

Sloganlar eşliğinde devam eden yürüyüş anıt önünde bitti. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından gazetecilere açıklamada bulunan Özgür Celepçi  "Sakın yarın bir gün Allah'ın huzuruna çıkınca bende şunu yaptım deme. Sen şehidini utandırdın çünkü. Hepiniz utandırdınız. Sakın sahip çıkmayın. Avusturya'dan geldim. Liz' de yaşıyorum. Son olan şehit olaylarından dolayı. Kendi arkadaşlarımız ve Türk gençliği arasında karar aldık. 81 ilde eş zamanlı olan yürüyüşlere Karadeniz Ereğli' de 103 binlik nüfustan daha çok ses getirir diye 3 bin adet broşür bastırdık. Bütün Ereğli'yi sokak sokak gezdik. İnsanlara sahilde teker teker ellerine dağıttık. Arabaların camlarına yapıştırdık. Esnafın küçüğü büyüğü ayırt etmedik. Hepsinden teker teker izin aldık. Camlarına camekanlarına yapıştırdık. Herkes çıkıp ta 'Kesinlikle ağabey, geleceğiz. Şehit hepimizin şehidi' dediler.  Ama gördük ki şehit hepimizin şehidi değilmiş ağabey. Ben bir Türk vatandaşı olarak burada bulunan bütün arkadaşlarım adına Allah hepsinden gani gani razı olsun. Hepsinden de ben razıyım. Ben onların şehitlerine sahip çıktığını gördüm. Şehidine sahip çıkmayan utansın" dedi.

Kalabalık yürüyüşün sona ermesinin ardından dağıldı.

Bu haber 3301 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler