Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > MHP'LİLER TERÖRE TEPKİ İÇİN TOPLANDI

MHP'LİLER TERÖRE TEPKİ İÇİN TOPLANDI

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) mensupları Hakkâri’nin Çukurca ilçesine Dağlıca bölgesinden gelen şehit haberleri üzerine toplanarak terörü protesto etti.

07.Eylül.2015 Pazartesi 2:00
A A A

Ereğli Haber- MHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı tarafından Atatürk Anıtı teröre tepki göstermek amacıyla eylem yaptı. Sosyal paylaşım siteleri ve sms yolu ile haber verilmesi üzerine yaklaşık 500 kişi Hakkari’nin Çukurca ilçesine bağlı Dağlıca Bölgesi’nde terör saldırısı sonucu çok sayıda askerin şehit ve yaralı olduğu haberleri üzerine toplandı. Alanda dev Türk Bayrağı açılırken, bazı vatandaşlarda üzerlerine Türk Bayrağı sardı.
Atatürk anıtı önünde kalabalığa hitaben bir konuşma yapan MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Talat Şeker, gelen şehit haberleri üzerine yüreklerinin yandığını dile getirdi. Şeker konuşmasında “Bu akşam vatanını, bayrağını ve milletini seven insanlar olarak hepimizin yüreği yanıyor, ciğeri kanıyor. Ülkemizde 2 aydır bir senaryo uygulanıyor. Bu akşam Hakkâri’nin Çukurca ilçesinde sayıları bile saklanan ama bize ulaşan bilgilerle göre 20’nin üzerinde içerisinde albay olmak üzere erbaş ve er kardeşimiz şehadete ulaşmıştır, şehit olmuştur. Buradan milletimizi bu senaryoyu iyi okumaya davet ediyorum. Cumhurbaşkanımız bu akşam çıkıyor ve diyor ki bir canlı yayında, daha bir saat önce diyor ki; ‘Eğer 400 milletvekili verseydiniz, bu olaylar yaşanmazdı, bu şehitler verilmezdi’ diyor. O zaman bizde şu soruyu soruyoruz; ‘ 400 milletvekili alamadığınız için mi bu kanlar akıyor? Bu şehitler geliyor? Bu haberleri alıyor Türk milleti’ diyoruz. Ama biz bunun üzerinden siyaset yapacak insanlar değiliz. Türk Milleti olarak bu gün burada vatanını, bayrağını, milletini seven bireyler olarak buradayız. Artık sadece Ereğli’yi değil bütün milletimizi, bütün vatanımızı, bütün Türkiye’yi, bu olaylara karşı ayağa kalkmaya çağırıyoruz. Sizlerin huzurunda şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, peygamberimize komşu olmalarını, şehitliklerinin makbul olmalarını ve mekanlarını ve derecelerini kavi bulmalarını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”
MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Şeker’in konuşmasının ardından şehitler için Kur’an-ı Kerim okundu, dua edildi.
Eyleme katılanlar daha sonra “Dişe diş, kana kan, intikam intikam”, “Kahrolsun PKK”, “Vur vur inlesin, Apo … dinlesin” sloganları atılıp tekbir getirdi.
MHP’nin yanı sıra Büyük Birlik Partisi, Saadet Partisi ve Ülkü Ocakları mensuplarının da destek verdiği eylem olaysız bir şekilde sona erdi.

Bu haber 2815 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler