Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > NAZIM ERDOĞAN YİNE İSTİFA ETTİ

NAZIM ERDOĞAN YİNE İSTİFA ETTİ

Kdz. Ereğli Belediyesi Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden daha önce istifa eden ancak istifasını bir süre sonra geri çeken Nazım Erdoğan bu gün yaptığı yazılı açıklama ile "Özel işleri" ni gerekçe göstererek bir kez daha istifa ettiğini açıkladı.

07.Eylül.2015 Pazartesi 13:44
A A A
Ereğli Haber- Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Nazım Erdoğan istifa etti.
2014 yerel seçimlerinin ardından yapılan görev dağılımda Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Avukat Nazım Erdoğan, görevinden istifa ettiğini açıkladı. İşlerinin yoğunluğu nedeniyle istifa ettiğini bildiren Erdoğan, Meclis Üyeliği görevini ise sürdüreceğini belirtti.
 
Nazım Erdoğan'ın açıklaması şu şekilde:

“Karadeniz 30 Mart 2014 yerel seçimleri sonrasında görev aldığım Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı Başkan Yardımcılığı görevim süresince, Kdz. Ereğli Belediyesi’nde, birçok ilklere imza atarak ciddi bir çalışma yürütmeye çalıştım. Elimden geldiğince, halkımıza hizmetimizi büyük bir heyecanla sürdürdüm.

Bu görevimi yerine getirirken, aynı zamanda özel hukuk büromuzdaki işlerimizi, büromuzda beraber çalıştığımız arkadaşlarım olan Av. Tuğba Yıldız Göktepe, Av. Oben Şen ve Av. Cüneyt Çelebi’nin destekleri ile yürütmekte idim.

Böylelikle de özel iş yerimizde doğabilecek aksamaları da önlüyor idik. Fakat yakın bir zaman önce beraber çalıştığımız iş yeri arkadaşlarımız, Av. Oben Şen ile Av. Tuğba Yıldız Göktepe kendi özel hukuk bürolarını kurmak üzere ayrıldılar. Sonrasında da iş yerimizdeki işlerin takibinin aksaması, şahsımızı zor durumda bıraktı.

Yaşadığım bu sıkıntıların, Belediye Başkan Yardımcılığı görevimizi yürütmekte de ciddi sorun teşkil edebileceğini fark ettiğimizde; Başkan Yardımcılığı görevimizden ayrılma isteğimizi, Kdz Ereğli Belediye Başkanı Sayın Hüseyin UYSAL’a, affımızı da talep ederek, sundum.

Kamuoyunun da dikkatini çektiği üzere; görev yaptığım sürece, kimseyle hiç bir konuda polemiğe girmemeye ve Ak Parti tüzüğüne ve ahlakına layık olmaya çalıştım. Bundan sonraki süreçte de Ak Parti Belediye Meclis Üyesi olarak, Ereğli’mize hizmet etmeye çalışacağımız konusunda, kimsenin şüphe bile üretmesini istemem.

Şahsımı, bu onurlu göreve layık gören, yaptığımız tüm çalışmalarda desteğini esirgemeyen Saygıdeğer Başkanım, Sayın Opr. Dr. Hüseyin Uysal'a özellikle teşekkür ederim.

Ayrıca; bu onurlu görevi yürütürken şahsıma olan desteklerinden ötürü, 24. Dönem Zonguldak Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Ercan Candan’a, 25. Dönem Milletvekilimiz Sayın Faruk Çaturoğlu’na, İl Başkanımız Sayın Zeki Tosun’a, İlçe Başkanımız Sayın Mehmet Fatih Çakır ve İlçe Yönetim Kurulu Üyelerine, (tüm) Belediye Meclisi Üyelerimize ve İl genel Meclisi Üyesi arkadaşlarımıza, Başkan Yardımcısı olarak görev yapmakta olan; Sayın Esra Alpago, Alptekin Dursun, İsmail Başer, İbrahim Cöcek’e, Kdz. Ereğli Belediyesinde görev yapmış veya yapmakta olan tüm müdürlere ve tüm personel arkadaşlara.. Ayrıca, bu süreçte Hukuk Büromuzda işlerimizin yürütülmesinde şahsıma destek olan Av. Tuğba Yıldız Göktepe, Av. Oben Şen ve Av. Cüneyt Çelebi’ye teşekkürü bir borç bilirim.

Ve özellikle, tüm Ereğli halkına, şahsıma olan teveccühlerinden dolayı şükranlarımı sunarım."

Av. Nazım Erdoğan daha öncede istifa etmiş ancak ikna edilince istifasını geri çekmişti.

Bu haber 4838 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler