Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > DOSTA GÜVEN, DÜŞMANA KORKU VERDİLER

DOSTA GÜVEN, DÜŞMANA KORKU VERDİLER

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine gelen Deniz Harp Okulu 2. Sınıf öğrencileri yaptıkları yürüyüş ve ‘Vatan sana canım feda’, ‘Her şey vatan için’ sloganları ile sokakları inletti. Yürüyüşü yapan harp okulu öğrencilerine vatandaşlar alkışlarla destekledi.

11.Eylül.2015 Cuma 12:49
A A A

Ereğli Haber- TCG İskenderun Gemisi ile Ereğli ilçesine gelen 20’si yabancı, 6’sı bayan toplam 313 öğrenci Atatürk anıtı önünde tören düzenledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Deniz Harp Okulu 2. Sınıf öğrencileri Devrim Bulvarı üzerinde bando takımı eşliğinde yürüyüş gerçekleştirdi. Öğrenciler yürüyüş sırasında attıkları ‘Vatan sana canım feda’, ‘Her şey vatan için’, ‘Ne mutlu Türküm diyene’ sloganları ile sokakları inletti. Öğrencileri yol kenarında izleyen vatandaşlarda alkış tutarak, tezahüratta bulundu. Yürüyüşün tamamlanmasının ardından öğrenciler otobüslere binerek Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı’na geri döndü.
Eğitim Filosu Komodoru Deniz Kurmay Kıdemli Albay Ayhan Gedik, Akdeniz Okul Tabur Komutanı Deniz Kurmay Binbaşı Cüneyt Aydoğan, TCG İskenderun Gemisi Komutanu Deniz Yarbay Tuncay Kurnalı ve bir gurup öğrenci ise Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu’nu makamında ziyaret etti. Komutanlar ile Kaymakam Madenoğlu bir birlerine günün anısına çeşitli hediyeler verdi.
‘Denizcilik Eğitimi’ kapsamında Ereğli ilçesine gelen Deniz Harp Okulu 2. Sınıf öğrencileri Pazartesi gününe kadar ilçede kalacak.

Bu haber 4477 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler