Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > GÜLÜÇ MEZARLIĞINDA MEVLİT PROGRAMI DÜZENLENDİ

GÜLÜÇ MEZARLIĞINDA MEVLİT PROGRAMI DÜZENLENDİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi tarafından Kurban Bayramı öncesi mezarlıklarda Kur’an-ı Kerim okutuldu.

23.Eylül.2015 Çarşamba 18:46
A A A

Ereğli Haber- Gülüç Belediyesi tarafından Kurban Bayramı öncesi Örencik Mahallesi’nde ki şehir mezarlığında mevlid program düzenlendi. Gülüç Beldesi’nde ki camilerde görev yapan İmam Hatip’ler tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu, dua yapıldı. Program sırasında vatandaşlara Gülüç Belediyesi tarafından ekmek arası döner ve ayran ikramında bulunuldu. Gülüç şehir mezarlığında düzenlenen programa yaklaşık 500 kadar vatandaş katıldı. Vatandaşlar program sonrası yakınlarının mezarlarını ziyaret edip temizlik yaparak dua etti.
Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmasında tüm Gülüç halkının bayramını kutladığını söyledi. Demirtaş konuşmasında “Ramazan ve Kurban Bayramlarımızın arife günlerinde Gülüç’te yaşamış ve hayatını kaybetmiş merhum ve merhumelerimiz için program düzenliyoruz. Burada değerli hocalarımız Kur’an-ı Kerim okuyor ve hep birlikte dualar yapıyoruz. Okunan Kur’an-ı Kerim ve yaptığımız dualarımızı Cenab-ı Mevlam kabul eylesin. Şimdiden yarın kesecek olduğunuz kurbanlarınızı da Mevlam kabul etsin. Biliyorsunuz Kurban Bayramı paylaşmanın en fazla yaşandığı bir bayram. Göreve geldiğimiz günden bu yana belediyeciliği çok şeffaf bir şekilde yapıyoruz. Hizmetlerimizi belediye meclis üyelerimiz, personelimiz, muhtarlarımız ve sizlerle birlikte yapıyoruz. Sizler her düzenlediğimiz programda bizleri yalnız bırakmıyorsunuz. Bu günde burada programımızı yoğun bir katılım ile gerçekleştiriyoruz. Ben sizlere hem etkinliklere yoğun katılım sağlamanız hem de yapılan hizmetlere her zaman sahip çıktığınız için teşekkür ediyorum. Bu vesile ile Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bayramı eş, çocuklarınız, yakınlarınız ve dostlarınız ile birlikte dolu dolu geçirmenizi temenni ediyorum. Değerli hocalarımıza ve burada görev alan personelimize de teşekkür ediyorum” dedi.
Programın ardından vatandaşlar Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ile tokalaşarak kendisine teşekkür etti.

Bu haber 1922 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler