Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > UYSAL'DAN KARDEŞLİK MESAJI

UYSAL'DAN KARDEŞLİK MESAJI

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi belediye tarafından Kurban Bayramı öncesinde şehir mezarlığı başta olmak üzere mahallelerde bulunan mezarlıklarda Kur’an-ı Kerim okutuldu. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal konuşmasında kardeşlik mesajı verdi.

23.Eylül.2015 Çarşamba 19:22
A A A

Ereğli Belediyesi- Kdz. Ereğli Belediyesi Kurban Bayramı arifesinde Şehir Mezarlığı’nda Belediye Mezarlıklar Müdürlüğü hocaları ile İlçe ilçe müftülüğü din görevlilerinin ortaklaşa düzenlediği programda, Kur’an-ı Kerim tilaveti, Mevlid-i Şerif ve ilahiler okundu.
Programa katılan tüm vatandaşların bayramını kutlayan Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, bayramlarda yaşanan atmosferin 365 gün yaşanmasını diledi.
Başkan Uysal konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Bizler ne öğreniyorsak annemizden babamızdan büyüklerimizden öğreniyoruz. Ben köyde büyüdüm ve her bayramı köyde geçirdim. Büyüklerimiz bize ‘Küs bile olsanız büyüklerinizin ellerinizi öpün’ derdi. Bayramlar barışma ve kaynaşma günüdür. Bizler paylaşmayı annemizden, babamızdan ve büyüklerimizden öğrendik. Kurban etini 7 parçaya bölüp paylaşırdık. Yaşlılarımızı, yetimlerimizi ve büyüklerimizi bugünlerde ziyaret edelim. Mümkün olduğu kadar bugünleri dolu dolu geçirelim. Çoluk çocuğunuzla birlikte güzel bir bayram geçirmenizi temenni ediyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bizleri karıştırmak isteyenler var. Doğulu, Güneydoğulu, Kuzeyli hatta Güneyli. Nereli olursa olsun bugüne kadar aramızda hiçbir zaman sorun olmadı. Güneyde doğanın Karadeniz Ereğli’de ekmek yemesi son derece doğaldır.
Halkımız olarak sizlerden rica ediyorum. Herkes bizim vatandaşımızdır. Bizler neye karşıyız? Teröre, silah çekene ve tetiği çekene karşıyız. Bu günlerde dikkatli olup kardeşliğimizi pekiştirip saflarımızı sıklaştıralım ve ön yargılı olmayalım diyorum. Bizler biriz, hepimiz kardeşiz. Bu vesile ile Kurban Bayramı’nda da birlik beraberlik ve kardeşlik duygularının yaşanmasını Allah’tan niyaz ediyor, hepinizin huzurlu bir bayram geçirmesini temenni ediyorum.”
Daha sonra yapılan duanın ardından programa katılan vatandaşlara çeşitli ikram yapıldı. Başkan Uysal tarafından din görevlilerine de bayram hediyesi verildi.
Programa İlçe Müftüsü Recai Albayrak, 21 ve 22. Dönem AK Parti Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, Belediye Meclis Üyeleri Belediye Başkan Yardımcıları, bazı daire müdürlerinin yanı sıra personelleri ile vatandaşlar katıldı.
Başkan Uysal, Kestaneci, Köseler ve Kışla Mahalle Mezarlıklarında Beledi Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından hazırlanan Kur’an tilaveti ve Mevlid-i Şerif programlarına katıldı.

Bu haber 1878 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler