Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > EĞİTİME AYIRILAN MİLYONLAR NEREYE KAYDIRILDI?"

EĞİTİME AYIRILAN MİLYONLAR NEREYE KAYDIRILDI?"

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Türk Eğitim Sen temsilcisi Tayfun Öztürk, okullarda yapılan bazı iyileştirmelere teşekkür ederken, özel idare ve il genel meclisi üyelerine, “2015 yılında Ereğli'de eğitim kurumlarına bütçeden ayırdığınız milyonları nereye kaydırdınız? Nerede ihaleler?” diye sordu.

28.Eylül.2015 Pazartesi 18:23
A A A

Ereğli Haber- Türk Eğitim Sen Kdz. Ereğli Temsilcisi Tayfun Öztürk, ilçede eğitim alanında yapılan çalışmalar için teşekkür ederken, eksiklikler içinde eleştirilerde bulundu. Ereğli’de Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz’un yaptığı bağışlara rağmen okulun bir türlü yapılmamasını eleştiren Öztürk, özel idare ve il genel meclis üyelerinde eğitim için 2015 yılında ayrılan milyonların nereye kaydırıldığını sordu. Öztürk açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Yaklaşık iki bin iki yüz eğitim çalışanı, otuz dört bin öğrenci ve binlerce veli ile birlikte 2015-2016 eğitim öğretim yılına başlıyoruz. Ramazan ayının hemen ardından ilçe milli eğitim müdürlüğü, okul müdürlükleri ve aile birlikleri tarafından okullarımızı yeni yıla hazırlama girişimleri başlatılmıştır. Bu anlamda: Merkezi hükümetin FATİH projesi kapsamında birçok okulumuz akıllı tahtalarla donatılmıştır. Milli Eğitim Müdürlüğü'nün sağladığı imkanlarla birçok okulumuza binlerce TL tutarında boya verilmiştir. İŞ-KUR tarafından okullara geçici personel görevlendirilmiş, bu personel okulları boyamış, temizlemiş ve tanzim etmiştir.
Bazı okulların iç mekanları bazılarının ise dış mekanları onarılmıştır. Okulların fiziki durumlarının iyileştirilmesini önemsiyor, destekliyor ve alkışlıyoruz. Öte yandan Ereğli İlkokulu'nun bu zamana kadar açılamaması, norm kadrosunun tespitinde il-ilçe milli eğitim müdürlüğünün uzlaşamaması, ikili eğitimden normal eğitime geçiş yapılan okullarda sürecin uzaması rahatsız edicidir. Yaklaşık 40 sınıf öğretmeni önümüzdeki eğitim öğretim yılını kafalarında bir soru işareti ile geçireceklerdir.
Dört mevsim yağışlı geçen ilçemizde, okulların gerek bahçeleri gerekse toplantı ve spor salonları bakımından hiçbir planlama yapılmamış, yapılmamaktadır. Örneğin meşhur Ereğli Lisesi'nin Spor Salonu adeta çürümeye terk edilmiştir. Okul bahçelerimizde hayat yoktur. Oyun alanları standartlara uygun değildir. Her okulda konferans salonu bulunması gerekirken uydurma salonlarla idare edilmektedir. Önceki milletvekilimiz ve iktidar partisinin temsilcileri onlarca okul inşa ettik diye övünmektedir. Madem bu kadar okul yapıldı da soruyorum: Yaklaşık on bin nüfuslu Gülüç'te bir ilkokul ya da ortaokul niçin yapılmamıştır? Hayırsever Ahmet Orhan Oğuz, Nurdan Sönmez Oğuz'un yaptığı bağışa rağmen yıllardır Nurdan Ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu temeli niçin atılamamıştır? Piri Reis Mesleki Ve Teknik Lisesi kurulmuştur da bu okulun binası nerededir?
Ey İl Özel İdaresi, Ey İl Genel Meclisi! 2015 yılında Ereğli'de eğitim kurumlarına bütçeden ayırdığınız milyonları nereye kaydırdınız? Nerede ihaleler?
Daha soracak çok sorumuz vardır. Muhterem halkımız; Türk Eğitim Sen KDZ. Ereğli Temsilciliği olarak yaklaşık bir yıldır sesimizi kıstık. Ancak plansız ve keyfi yatırımlar, dengesiz dağılım, çeşitli ayak oyunları sebebiyle 2015 2016'da çok konuşacağız. Maksadımız aziz halkımızı rahatsız etmek, germek değildir. Ancak özellikle il yönetimlerini rahatsız edeceğimizi açıkça beyan ediyoruz.”

Bu haber 2391 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler