Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Siyaset > YALIBOYU'NDAN ÜNAL DEMİRTAŞ İLE İLGİLİ ŞOK KARAR

YALIBOYU'NDAN ÜNAL DEMİRTAŞ İLE İLGİLİ ŞOK KARAR

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 6 köy muhtarı kendi bölgelerinden olan CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş’a tepki gösterip 1 Kasım seçimlerinde AK Parti’ye destek verme kararı aldı.

06.Ekim.2015 Salı 15:52
A A A

Ereğli Haber- 7 Haziran seçimlerinde Ballıca Köyü doğumlu olduğu için Yalıboyu civarında ki 11 köy muhtarı CHP Zonguldak Milletvekili Adayı Ünal Demirtaş’a verdikleri desteği çektiklerini açıkladı. Kendi aralarında toplantı yapan muhtarlar özellikle 7 Haziran seçimleri sonrası köylerine gelmeyip kendilerini aramayan CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş’a kırgın olduklarını ifade etti.
“CHP’Yİ BÖLGEMİZDE İSTEMİYORUZ”
Cemaller, Elmacı, Ballıca, Terzi, Tepeören ve Sücüllü Köyü muhtarlarının aldıkları ortak kararı açıklayan Elmacı Köyü Muhtarı Recep Ardıç köylerinde CHP’yi istemediklerini söyledi. Gazetecilere açıklama yapan Ardıç “7 Haziran seçimlerinde biz bölge muhtarları olarak kendi yöremizin milletvekili diyerekten Ünal Demirtaş’ı destekleme kararı aldık. Seçim sonucunda da Yalıboyu’ndan güzel bir oy potansiyelini aldı. Seçimden sonra hiçbir muhtarımızı aramadı, hiçbirimizle görüşmedi, yöremize de gelmedi zaten. Bazı sorunlarımız vardı, bunları halledeceğini söylediği halde hiçbir kere gelipte seçimden sonra gönlümüzü almadı. Sorunlarımız olduğu zaman AK Parti Zonguldak milletvekili Faruk Çaturoğlu bizi her dönem aradı. Özellikle kendi şahsım olarak söylüyorum ben bunu. İlçe Başkanı Fatih Çakır bizimle irtibatı hiçbir zaman kesmedi. Biz bunlardan destek aldığımız halde, kendi yöremizin milletvekili olan Ünal Demirtaş’tan da aynı desteği görmek istiyoruz. Üç aydır kendisinden bir destek göremediğimiz için bundan sonrada göreceğimizi düşünmüyoruz. Yalıboyu muhtarları olarak isteklerimizi bu Cumartesi günü milletvekilimiz Faruk Çaturoğlu’na, İlçe Başkanımız Fatih Çakır’a ileteceğiz. CHP’yi kendi bölgemizde istemiyoruz. Bu kararı alırken başta Elmacı köyü vardı. Benim orada oldu zaten toplantı. Tepeören, Cemaller, Ballıca, Sücüllü ve Terzi Köyü olmak üzere 6 köy beraber aldık bu kararı. Diğer arkadaşlarımızda bize uyum sağladığı sürece tekrar bir anlaşma sağlanacak Cumartesi günü. Bundan geri adım atmayı düşünmüyoruz. Biz hizmet için geldik, hizmetleri yerine getirebilmek içinde burada oy verdiğimiz vekillerden destek almamız gerekiyor. Bu desteği de biz şu ana kadar AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’ndan aldık.”
Ünal Demirtaş’ın Yalıboyu köyleri ile irtibatı olmadığını, seçimden önce sadece bir defa geldiğini ve yarım saatlik bir görüşmesi olduğunu anlatan Ardıç “Burası zaten beni temsil ediyor. Daha gezecek çok yerlerimiz var” diyerek gittiğini söyledi. Ardıç CHP Milletvekili Ünal Demirtaş’ın kendi köyü Ballıca’ya da geldiğini bilmediğini dile getirerek, kırgın olduklarını ifade etti.
CHP MİLLETVEKİLİ DEMİRTAŞ İDDİALARI YALANLADI
Muhtarların kendisi ve partisi hakkında aldıkları kararı değerlendiren CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş ise seçimden sonra söz konusu köyleri ziyaret ettiğini söyledi. Muhtarlarla henüz görüşmediğini ancak böyle bir karar aldıklarına inanmadığını dile getiren Demirtaş, Elmacı ve Tepeören köylerinin 7 Haziran seçimlerinde de CHP’ye destek vermediğini, o köylerde AK Parti’nin birinci çıktığını ifade etti.

Bu haber 4583 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler