Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > 10 DAKİKADA DÜKKANLAR SULAR ALTINDA

10 DAKİKADA DÜKKANLAR SULAR ALTINDA

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde akşam saatlerinde aniden bastıran yağmur nedeniyle bir çok dükkanı su bastı.

06.Ekim.2015 Salı 19:49
A A A

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli’de akşam saat 18.00 sıralarında aniden bastıran yağmur şehrin birçok noktasında su taşkınlarına neden oldu. Kısa sürede yağmur suları ile dolan yollarda araçlar ilerlemekte güçlük yaşadı. Bazı vatandaşlar çöplerle tıkanan rögarların ağızlarını kendi imkanları ile temizlemeyerek su birikintilerini önlemeye çalıştı. İlçe merkezinde ise rögarların tıkanması ile dışarı taşan sular dükkanların içerisine doldu. Şehir merkezinde bazı lokantalar, kuyumcular ile fotoğrafçıların dükkanları su içerisinde kaldı. Esnaflar bir anda dükkanlarını su bastığını belirtirken, yağmur sonrası kendi imkanları ile temizlik çalışmalarına başladı. Aniden bastıran yağmur sonrası suların dışarı taşması ile yaklaşık yarım metre yükseldiğini belirten bir esnaf kendi dükkanında zarar olmadığını ancak diğer esnafların dükkanlarını su bastığını söyledi. Fotoğrafçılık yapan bir esnafın alt katına dolan sular ise yine komşu esnafların yardımı ile kovalarla dışarı boşaltılmaya çalışıldı. Zararının ne kadar olduğunu henüz bilmediğini dile getiren fotoğrafçı esnafı, elektronik cihazların zarar gördüğünü anlattı. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar otobüs duraklarında bekleyerek sulardan korunmaya çalıştı.
Kdz. Ereğli Belediyesi’ne bağlı itfaiye, fen işleri ile temizlik ekipleri ilçenin bir noktasında tıkanan rögarları açıp, esnaflara yardım etmeye başladı.
ESNAFIN YAĞMUR ÇİLESİ CEP TELEFONLARI İLE KAYDEDİLDİ
Yağmur sularının yükselmeye başlaması ve dükkanlara girmesi ise bazı vatandaşlar tarafından cep telefonları ile kaydedildi. Görüntülerde suların yükseldiği ve esnafların dükkanlarına su girmesini önlemeye çalıştığı görülüyor

Bu haber 8126 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler