Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > BAŞKAN VE MECLİS ÜYELERİ YARGILANACAK

BAŞKAN VE MECLİS ÜYELERİ YARGILANACAK

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde orman arazisi üzerinde bulunan belediye binasında yapılan tamirat ile kiralamalarla ilgili savcılığa şikayette bulunan Ömer Yıldız’ın evi kaçak olduğu gerekçesi ile mühürlendi.

09.Ekim.2015 Cuma 13:07
A A A

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kandilli Beldesi’nde yaşayan Ömer Yıldız, belediye binasının bulunduğu arazinin mirasçısı olduğu gerekçesi ile dava açtı. Arsa içerisindeki belediye binasının kaçak olduğunu iddia eden Yıldız, belediyenin arazi içerisindeki tamiratlar ile yaptığı kiralamaları usulsüz olduğu gerekçesi ile savcılığa şikayet etti. Yapılan incelemede yapılan şikayet haklı bulunarak CHP’li Belediye Başkanı Mustafa aydın ve kararı alan meclis üyeleri hakkında soruşturma başlatıldı. Yıldız’ın iddiasına göre bu şikayetler sonrası Kandilli Belediyesi, belediye binasının da bulunduğu arsa içerisinde uzun yıllar önce yapılan binasını mühürledi. Arazinin tapuda şu anda orman arazisi olarak göründüğünü ve yapılan mühürlemenin yasal olmadığını dile getiren yıldız, bu konuyla ilgilide dava açacağını söyledi. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Yıldız “Daha önce ki açıklamada da söylediğim üzere arkamda görmüş olduğunuz Kandilli belediyesi ruhsatsız kaçak belediye binası hakkında yapmış olduğum şikayet üzerine davalık arazi üzerine biriket örme gibi ve diğer işlemlerden dolayı idari mahkeme kusurlu bulmuş ve şu anda da arkamda görmüş olduğunuz bir alış veriş merkezi hakkında suç duyurusunda bulunmuştum. Bölge idari mahkemesi Belediye başkanı ve Meclis üyelerinin yapmış olduğu itirazı ruhsatsız iş yerine ruhsat verdiği için reddetti. Bu konu Ereğli Cumhuriyet başsavcılığına intikal etmiştir. Hakkın ve adaletin yerine geleceğine inanıyorum. Şu anda da elimde görmüş olduğunuz yedinci ayın ikisi tarihli bölge idari mahkemesi ruhsatsız Kandilli belediye binası hakkında karar veriliyor. Kandilli belediye başkanının aynı parsel üzerinde daha önce yapmış olduğum binamı yedinci ayın ikisinde ki karardan sonra kişiye özel uygulama yaparak imar cezası vermiş ve binamı mühürlemiştir. Buradan belediye başkanı Mustafa Aydın' a sesleniyorum; tapuda da görüldüğü üzere kaçak ruhsatsız belediye binası olduğu gibi tamamen de orman arazisidir. Orman arazisi üzerindeki benim binamı “ruhsatı ve imarı yoktur” diye mühürlerken, vatandaşa şahsına ait uygulama yaparken, neden diğer imarı ve ruhsatı olmayan evlere imar cezası ve yıkım kararı vermiyorsun da şahsıma ait yapıyorsun?" diye sordu.
Yıldız Belediye Başkanı Mustafa Aydın’ın hakkında Ereğli cumhuriyet Savcılığı tarafından ‘Görevi kötüye kullanma’ iddiası ile açılan soruşturmaya avukatı vasıtası ile bölge idari mahkemesine yaptığı itirazın reddedildiğine dair kararı gazetecilere göstererek, adaletin tecelli etmesini beklediğini söyledi.
Kandilli Belediye Başkanı Mustafa aydın konunun şu an yargıda olduğunu ve yargı kararını bekleyeceğini ifade etti.

Bu haber 3755 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler