Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > YİĞİT ÇALIŞIYOR, YIĞILCA KAZANIYOR

YİĞİT ÇALIŞIYOR, YIĞILCA KAZANIYOR

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit görev yaptığı 18 ayda Yığılca ilçesini adeta şantiyeye çevirdi.

16.Ekim.2015 Cuma 18:32
A A A

Ereğli Haber- 2014 Nisan ayından itibaren proje bazlı uygulamalarda belediyecilik ve halkın beklentileri bakımından en fazla katma değer üreten ve İlçesine hizmet kazandıran Yığılca Belediye başkanı Muzaffer Yiğit Yığılca’yı adeta şantiye havasına soktu. Çalışmalar dört koldan devam ediyor. Yiğit yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Göreve gelmeden adaylığım sürecinde beş yıl içinde İlçenin bütün altyapı sorununu halledip uygulayacağımız modern projelerle O zaman ki görünümünün tamamının değişeceğinin müjdesini vermiştim. İki yıla yakın görev süremde İlçe merkezindeki bütün dere yataklarını ıslah ettik. Üzerindeki dört adet köprüyü söktük ve yeniden yaptık. Dere boylarına modern Selçuklu mimarisine uygun ferforje korkuluklar yaptık. İlçemizin dört bir yanına güzelliğimize güzellik katan şelaleler yaptık. Birçok alana halkımızın dinlenebileceği parklar oluşturduk. Çocuklarımızın daha temiz ortamlarda eğlenebilmeleri için yeni oyun alanlarını çocuklarımızın hizmetine sunduk. Şehir 10 bin tondan fazla sıcak asfalt döşemesi yaptık. On kilometreden fazla ham yol açtık ve alt yapısını da döşedik. Birçok mahallemizde taş duvar çalışması yaptık ve mahallelerimize modern görüntü sağladık. Belediyemize 10 dan fazla yeni iş makinesi ve araç kazandırdık. Her yıl dört bin kişilik toplu iftarlar düzenledik her mahallemizde ilahi konserleri düzenledik. Yığılca sporumuza hiç bir fedakârlıktan kaçınmadan yardım ediyoruz. İki milyon lira değerinde 2 km’ lik Yedigöller Caddesini hizmete açtık. Yığılca-Düzce, Yığılca-Alaplı yollarının yapımını sıkı takibe aldık her iki yolumuzun da kaynak sıkıntısı olmadan yapımları devam ediyor. 18 milyon liralık kanalizasyon, içme suyu, depo yenilemeleri ve ana irsale hattı çalışmalarımız kaynak sıkıntısı olmadan devam ediyor. Orhangazi Mahallesi, Atatürk Mahallesi ve Mareşal Fevzi Çakmak Mahallelerimizin enerji hatlarının yenilenmesi ve yer altına alınması çalışmalarımız devam ediyor. İlçe merkezimizin trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde trafik lambaları koyma çalışmalarımız başladı. Jandarma karakolu yanına 200 metrelik korkuluk yapıldı.

 

Eğitim ile alakalı Olarak İlçeye yeni bir Anadolu İmam hatip lisesi açtık. 2016 yılına yetişmek üzere yeni bina yapımının kaynağı sağlandı. İlçeye modern bir hastane kazandırdık. Devlet Hastanemize modern bir laboratuvara kurulması çalışmalarımız devam ediyor.

 

Belediye bünyesinde her yaşa hitap eden güreş takımımızı kurduk. İlçemize baştanbaşa dekoratif aydınlatma sistemi kurduk. Belediyemize bir adet ambulans, 1 adet vidanjör, 1 adet süpürme aracını hibe yoluyla kazandırdık. İlçe genelinde 5000 fidan projesi çalışmaları bu yılda devam edecek. Belediye Ar-ge ve proje geliştirme çalışmalarımız devam edecek diyerek sözlerini tamamladı.

Bu haber 2505 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler