Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Siyaset > CHP'Lİ ADAY SONUÇLAR İÇİN AK PARTİ'Yİ SUÇLADI

CHP'Lİ ADAY SONUÇLAR İÇİN AK PARTİ'Yİ SUÇLADI

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak 5. Sıra milletvekili Adayı buket Müftüoğlu, 1 Kasım seçim sonuçları için AK Parti’yi suçladı. Müftüoğlu “Türk Milletine maalesef AKP iktidarı ölümle korkutup sıtmaya razı etmiş durumdadır" dedi.

02.Kasım.2015 Pazartesi 16:45
A A A

Ereğli Haber- CHP Zonguldak Milletvekili Adayı Buket Müftüoğlu partisinin Kdz. Ereğli ilçe teşkilatında basın toplantısı düzenledi. İlçe Başkanı Hayrettin Kartal ile birlikte basın mensuplarının karşısına geçen Müftüoğlu "Şunu unutmayalım ki, ölümü gösterip sıtmaya razı edilen bir dönemden geçiyoruz" dedi.
CHP’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı olduğunu iddia eden Müftüoğlu konuşmasında partisinin gençleşmesi gerektiğini anlattı. Altı okun millete iyi anlatılması gerektiğine vurgu yapan Müftüoğlu şunları söyledi; "Yani Türk Milletine maalesef AKP iktidarı ölümle korkutup sıtmaya razı etmiş durumdadır. Aslında hepimiz bu toplumun bir parçası, hepimizin ekonomik zorlukları var. Bu ekonomik zorluklar bugünün zorlukları değil. CHP tek başına 1950’den beri iktidarda değil. Öncelikle ülkeyi, yaşananları ve içinde bulunduğumuz kaosu değerlendirirken yada suçlarken CHP’nin ideolojisini 1950’den bu tarafa iktidar olamamış bu halka istediklerini verememiş olmasıyla da değerlendirmek lazım. Ülkeyi bu hale getirenler 1950’den bu tarafa hep sağ iktidarlar olmuştur.
Yaşananlardan ders çıkarmak gerektiği sözünü veriyorum. Kendi adıma benim de ders çıkarmam gereken konular var. Eğer Zonguldak’a, Ereğli’ye aşığım diyorsam, hayatımın yarısını burada geçiriyorsam, o zaman örgütümün gençleşmesi, kadınların daha çok bu parti içerisinde öz ailesindeki kadar güven duyması, örgütlerin yenilenmesi, gençlerin partiye dolup taşması için ben de az çalıştım. Bu konuda bütün CHP’lilerden özür diliyorum. Bundan sonra şuna söz veriyorum ki yeni yüzler, eski tecrübeli kadroların asla küsmediği, destek olduğu, bir birlerine arka çıktığı bir Ereğli ilçe örgütü yaratmak için elimden geleni yapacağım.”

Bu haber 3578 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler