Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Kültür - Sanat > HALK OZANLARI İLE SÖYLEYECEKLER

HALK OZANLARI İLE SÖYLEYECEKLER

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde faaliyet gösteren TURKUAZ Sanat Derneği tarafından aralarında Aşık Veysel ve Neşet Ertaş gibi 6 halk ozanı anısına konser düzenledi.

05.Kasım.2015 Perşembe 12:36
A A A

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde faaliyet Turkuaz Kültür ve Sanat Derneği kurucusu Cihangir Bilgin, 20. Yüzyıl halk ozanları anısına, türküleri yaşatmak için konser düzenlediklerini açıkladı. Dernek binasında Ereğli ve Alaplı ilçelerinde faaliyet gösteren sanat dernekleri ve sanatseverler ile toplantı düzenleyen Bilgin, Organizasyonu yapmayı, hem sanat faaliyetlerimizi sürdürebilmek hem de halk sanatına dair bir sahiplenme ve görev olarak addediyoruz. Halk Müziği Topluluğumuz tarafından vereceğimiz konser, 23 Kasım Atatürk Kültür Merkezi Sinema Salonu’nda olacaktır. Tüm sanatseverleri, konserimize bekliyoruz” dedi.
Bölgedeki sanatsal faaliyetler ve yapılabilecek işbirlikleri ile ilgili olarak görüş alışverişinde bulunulan toplantı sırasında TURKUAZ Sanat Derneği üyeleri tarafından halk ozanlarına ait türküleri seslendirdi.
Gecede ‘O Ses Türkiye Çocuklar’ yarışmasında finale kadar yükselen lise öğrencisi Evin Bal’da “Şiire Gazele” isimli türküyü seslendirdi.

Bu haber 5444 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler