Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Ekonomi > BATI KARADENİZ’İN EN BÜYÜK MOBİLYA MAĞAZASI AÇILDI

BATI KARADENİZ’İN EN BÜYÜK MOBİLYA MAĞAZASI AÇILDI

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde bir makas, metre ve dikiş makinesi ile ticari faaliyete başlayan Sevinç Ticaret bu gün 12 bin metre açık, 6 bin metre kapalı alanda Batı Karadeniz’in en büyük mobilya mağazasını açtı. Bir çok mobilya çeşidini kendi imalathanesinde üreten Sevinç Ticaret bu günkü açılışı ile Türkiye’de önemli markalar arasına girme yolunda önemli bir adım attı.

21.Kasım.2015 Cumartesi 18:20
A A A

Ereğli Haber- Düzce’nin Akçakoca ilçesinde 1968 yılında Merhum Salih Sevinç tarafından yorgan imalatı işletmesi olarak ticari faaliyete başlayan Sevinç Ticaret bu gün görkemli bir törenle Batı Karadeniz Bölgesi’nin en büyük mobilya mağazasını hizmete açtı. 12 metre kare açık, 6 bin metre kara kapalı alanda hizmet verecek olan mağazada mutfak dolapları, mobilya çeşitleri, beyaz eşya, ev gereçleri, çocuk gereçleri, çelik eşya, plastik eşya, elektrikli ve elektronik eşyalar, zücaciye gibi 10’larca markanın yüzlerce ürün çeşidi bölge halkının hizmetine girdi.

BİR MAKAS, METRE VE DİKİŞ MAKİNESİNDEN

BATI KARADENİZ’İN EN BÜYÜK MOBİLYA MAĞAZASINA...

Bu gün saat 14.00’de Akçakoca Sapak mevkiinde eski Fiskobirlik Depolarının bulunduğu alanda dualarla Sevinç Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Ayten Sevinç tarafından açılan mağazanın kurdelesi, 1968’de ki ilk yorgancı dükkanının açılışında kullanılan makas ile yapıldı. Açılışa AK Parti Düzce Milletvekili Tarık Özlü, Akçakoca Kaymakamı Mehmet Özer, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Atay, Akçakoca TSO Yönetimi, Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu, MÜSİAD Kdz. Ereğli Şubesi yönetimi, siyasi parti ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Açılışta sunumu Sevinç Ticaret Satış ve Pazarlama Müdürü Bertan Özhan gerçekleştirdi.

SEVİNÇ TİCARET YÖNETİM KURULU ÜYESİ OĞUZHAN SEVİNÇ;

"AKÇAKOCA HALKININ GÜVENİ İLE BÜYÜDÜK"

 

Mobilya Mağazasının açılışında konuşan Sevinç Ticaret Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Sevinç, 1968’de bir makas, bir metre ve bir dikiş makinesi ile başladıkları ticari faaliyete bu gün Batı Karadeniz’in en büyük mağazasını açarak devam etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Bölgedeki faaliyetlerinde 100’e yakın kişiye istihdam sağladıklarını anlatan Sevinç “Sevinç Ticaret 1968 senesinde bir makas, bir metre ve bir dikiş makinesi ile rahmetli babam Salih Sevinç tarafından kuruldu. Birbirine inanmış iki insanın inandıkları Akçakoca halkının güveni ile büyüdü. Önce size, sonra bize anlayışını hizmetin temel gayesi gören Sevinç Ticaret, samimiyetinin semeresini o günlerden bu günlere yaşayarak gördü. İştirakimiz Akçakoca’da yurt içi ve yurt dışına imal ettiği ürünleri yaşam alanlarına sunarken ‘Memleketini çok seven, memleketine faydalı olandır’ düşüncesini hayata geçirme mutluluğunu yaşadı. Dolaylı ve direk olarak 100 kişilik bir istihdama katkı sağlayan Sevinç Ticaret 300 tane ürün üreterek marka olma yolunda adım adım ilerleyip Akçakoca’nın uluslararası platformda markası olma heyecanını yaşamaktadır. Amatör yaklaşımla profesyonel adımlar atmanın zamanı geldiğinde atıl halde bulunan Fiskobirlik depolarının 6 bin metre kapalı alanını imalat ve ticaret merkezi hayalimizi gerçekleştiren Yüce Allah’ımıza şükürler olsun. Bu anlamda işletmemize güvenip inanan Yönetim Kurulu Başkanımız Lütfü Bayraktar beye, Belediye Başkanımız Sayın Cüneyt Yemenici beye özellikle çok teşekkürlerimi sunarım. Kalitenin devamlılık olduğuna inanan Sevinç Ticaret, güler yüz, samimiyet ve sunduğu hizmetin arkasında durma devamlılığını kalite olarak hedefledi. Hizmeti sunarken kazancı araç, devamlılığı amaç ilkesini aile kavramı gibi yaşayan işletmemiz Batı Karadeniz Bölgesi’nin en büyük kapalı alanı olan ticaret merkezi ile Anadolu’nun güzide iştiraklerinden biridir. Bizleri bu günlere taşıyan tüm müşteri, dost,  aile bireyleri gördüğümüz sevenlerimize teşekkür ediyoruz. 1968 yılında dikilen fidan bu gün meyve vermeye durmuş, yarınlar meyve fidanlarının oluşturduğu bahçeler olma hedefiyle bu gün ki işletmemizi açıyoruz. Niyeti hayır olanın, akıbeti hayır olur. Hayır niyetiyle çıktığımız bu yolda ticari iştirakle hizmet verdiğimiz insanımız, yaşam alanlarımızda ‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın’ anlayışı ile ilçemize, bölgemize hayırlara vesile olsun. Katılımınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

KAYMAKAM ÖZER; “ULUSLARARASI ÇAPTA MARKA OLMA YOLUNDA İLERLİYORLAR”

Sevinç’in ardından söz alan Akçakoca Kaymakamı Mehmet Özer, güzel bir günde adı da Sevinç olan iş yerinin açılışında bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Özer konuşmasında “1968’den bu tarafa önce kendilerine olan inançlarını topluma hizmet olarak geliştirerek bu günlere gelmişler. Bu gün Batı Karadeniz’in yarın kesinlikle bir marka olacağını, uluslararası çapta belki bilinen bir marka olacağı bir müessese haline dönüştürdüler. Buradaki Fiskobirlik’te bir çok insanın maziyi anımsadıkları zaman çok güzel anıları vardır. Bu maziyi de ticaret kompleksine çevirerek yaşatma imkanı doğdu. Her halde burada halkımız hem alış veriş yapacak hem de geçmişte burada soğukta sıcakta acı tatlı günlerini yad edecektir.  Dolayısıyla bir müessesenin sürekliliğini de sağlamış oldular. Ben kendilerine bu açıdan da teşekkür ediyorum. Onlara bol ve hayırlı kazanç diliyorum. Yolları, şansları, bahtları açık olsun. Toplumun yanında oldukları içinde kendilerine ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.

AKÇAKOCA BELEDİYE BAŞKANI YEMENİCİ;

“BU DEĞİŞİMDEN MUTLULUK DUYUYORUM”

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’de açılışa uzaktan ve yakında katılım sağlayanlara ‘Hoş geldiniz’ diyerek başladığı konuşmasında Sevinç Ticaret’in kurucusu Merhum Salih Seviç’i yad etti. Böyle bir alışveriş merkezini Akçakoca’ya, bölgeye ve ülke ekonomisine kazandırdıkları için Oğuzhan ve Uğur Sevinç kardeşleri tebrik eden Yemenici, Fiskobirlik depolarının bulunduğu alana küçüklüğünde babası ile birlikte ilk sıraya girebilmek için 10-12 saat öncesinden gelip nöbet tuttuğu günleri hatırladığını söyledi. Depoların bu günkü değişimini görünce mutlu olduğunu dile getiren Başkan Yemenici “Burası bu hale getiren Oğuzhan ve Uğur Sevinç beye çok teşekkür ediyorum. Allah bol kazanç versin. Rabbim inşallah başarılarını artırarak devam ettirsin” dedi.

AK PARTİ DÜZCE MİLLETVEKİLİ ÖZLÜ;

“ÇOK ÇALIŞIP BÜYÜK İŞLER BAŞARACAĞIZ”

AK Parti Düzce Milletvekili Faruk Özlü’de konuşmasına Oğuzhan ve Uğur Sevinç’i tebrik ederek başladı. Özlü konuşmasında şunları söyledi; “1968 yılında bir makas ve bir makine ile başlayan rahmetli Salih bey keşke bu günleri görseydi ve bu tesisin açılışında bu gün burada bulunsaydı. Allah rahmet eylesin. Nur içerisinde yatsın. Şimdi değerli oğulları bu tesisi hayata geçirdiler. Biz Türkiye’nin kalkınmasını özel sektör eliyle gerçekleştirmeyi hedefleyen bir siyasi kadroyuz. Bizler artık devletin yatırım yapmadığı, yatırım yaptığı dönemlerin çok geride kaldığını… Az önce belediye başkanımız ‘Ben burada Fiskobirlik sırasında bekledim’ dedi. Şimdi o devirler geride kaldı. Bundan sonraki dönemde inşallah Türkiye’nin özel sektörün girişimci ruhuyla ekonomisini canlandırdığı, büyüdüğü, geliştiği bir ülke olacağız. Sadece Sevinç ticaret değil inşallah başka girişimci dostlarımız başka alanlarda böyle tesisler açarlar. Örnek olurlar. Ekonomimizin canlanmasına, Türkiye’mizin büyümesine katkı sağlarlar. Biliyorsunuz 1 Kasım’da bir seçim oldu. Bu seçimde Türkiye’de istikrarlı bir sonuç çıktı. Türkiye’nin siyasi istikrarı hiç şüphesiz beraberinde ekonomik istikrarı da getirecek. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde inşallah hepimizin ticaretiyle, işiyle, gücüyle uğraştığı, işini büyüttüğü, bol kazançlar elde ettiği bir dönem olacak. Bizde seçimler sırasında verdiğimiz bütün sözleri yerine getireceğiz. Seçimler sırasında bize yapılan talepleri tasnif ettik. Bunları tek tek takip edeceğiz. Akçakoca içinde güzel projelerimiz var. Burada bir Yat Limanı inşaa etmek istiyoruz. Akçakoca- Karasu yolunu inşallah hayata geçireceğiz. Dolayısıyla artık biz siyasetçiler için çalışma zamanı. Daha çok çalışacağız ve daha büyük işler başaracağız. Tesisin hayırlı olmasını, bol kazançlar diliyorum.”

AÇILIŞ 1968’DE Kİ MAKASLA YAPILDI

Yapılan konuşmaların ardından Akçakoca Müftüsü Mehmet Taşçı açılış duasını yaptırdı. Duanın ardından Sevinç Ticaret’in kurucusu merhum Salih Demir’in eşi, Oğuzhan ve Uğur Sevinç’in anneleri Ayten Sevinç, 1968’de yorgancı dükkanını açtıkları makas ile açılış kartelasını kesip Batı Karadeniz’in en büyük imalat ve mobilya satış merkezini hizmete açtı. Ayten Sevinç açılışın ardından kapıda davetlilerin tebriklerini kabul etti. Açılışa katılan protokol üyeleri ile davetliler mobilya mağazası ile mobilya imalat merkezini gezerek ürünler ile üretim hakkında bilgiler aldı. Yüzlerce kişi açılış sonrası ticaret merkezine girerek mobilyadan, beyaz eşyaya, mutfak ürünlerinden, elektrik ve ev aletleri, çocuk gereçlerinden, halı, nevresim takımlarına varıncaya kadar 10’larca marka ve yüzlerce ürün çeşidini inceleyip alış veriş yaptı. 

Ereğli Haber Gazetesi ailesi olarak Sevinç ailesini kutluyor, Batı Karadeniz’in en büyük mobilya imalat ve satış mağazasının bölgemize hayırlı olmasını diliyoruz.

Bu haber 6347 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler