Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Siyaset > SERTAN OCAKÇI'NIN ADAYLIĞI İÇİN NE DEDİ?

SERTAN OCAKÇI'NIN ADAYLIĞI İÇİN NE DEDİ?

CHP’de 6 Aralık 2015 tarihinde yapılacak kongre öncesinde adaylardan Yaşar Balcı Eski Belediye Başkanı Halil Posbıyık ile bir araya geldiğini söyledi. Balcı Ereğli Haber’e yaptığı açıklamada rakibi Sertan Ocakçı ile ilgilide değerlendirmelerde bulundu.

28.Kasım.2015 Cumartesi 17:31
A A A

Ereğli Haber- CHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nın 6 Aralık 2015 tarihinde ki kongresinde Başkanlığa aday olan Yaşar Balcı Ereğli Haber’e çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"BİRLİK VE BERABERLİK SAĞLANACAK"

Kongre öncesi çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Balcı amacının partideki her kesimi kucaklamak ve birlik ve beraberliği sağlamak olduğunu söyledi. 6 Aralık’ta yep yeni, heyecanlı ve her şeyden önemlisi Cumhuriyet Halk Partisi’ni önümüzdeki seçimlerde başarıya ulaştıracak bir ekip oluşturduklarını dile getiren Balcı, bu kapsamda herkesin görüşünü aldığını ifade etti.

POSBIYIK İLE BİR ARAYA GELDİ

Geçtiğimiz günlerde Kdz. Ereğli Belediyesi Eski Başkanı Halil Posbıyık’ı da ziyaret ettiğini belirten Balcı “Halil beyi ziyaret ettik. Bir saatten fazla bir görüşmemiz oldu. Eskiyi yeniyi her şeyi konuştuk. Onunda görüşlerini aldık. Kendisi bize kongrede taraf olmayacağını, karışmayacağını ve sadece oy kullanmaya geleceğini söyledi” dedi.

"SERTAN OCAKÇI TECRÜBE KAZANMALI"
Kendisine rakip olarak 6 Aralık günü karşısına çıkacak olan Kdz. Ereğli Belediyesi Meclis Üyesi Sertan Ocakçı ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Balcı, kendisinin biraz daha tecrübe kazanması gerektiğini anlattı.

"AK PARTİ ROZETİ TAKTI"

Ocakçı’nın 2009 Yerel Seçimleri öncesinde dönemin AK Parti Belediye Başkan Adayı Yüksel Balcı’nın Piramit Cafe’de düzenlediği “AK Parti’ye katılım” toplantısında yakasına Avukat Engün Güner ile beraber AK Parti rozetinin takıldığını, akabinde de Abdüllatif Şener Başkanlığı’nda kurulan Sağ ve Muhafazakar görüşleri savunan Türkiye Partisi’nin Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nda kuruculuğunu üstlendiğini dile getiren Balcı “Sertan bey tabi bilemiyoruz; belki 2009 yılında belediye meclisine aday yapılsaydı AK Partili olacaktı.

"EREĞLİ'DE TÜRKİYE PARTİSİ'Nİ KURDU"

Akabinde sağ ve muhafazakar düşünceyi savunan Abdüllatif Şener’in Türkiye Partisi’nde kuruculuk yaptı. Kuruculuk ne demek? ‘Ben bu partinin görüşlerini kabul ediyorum ve savunuyorum’ demek. Elbette partimize diğer partilerden arkadaşlarımız gelebilir. Hatta partimizde görev almakta isteyebilirler. Bunlara asla karşı değilim. Ancak Sertan arkadaşımızın biraz daha tecrübe kazandıktan sonra İlçe Başkanlığı gibi bir göreve gelmek istemesinin daha doğru bir karar olacağını düşünüyorum” dedi.


Balcı, kongre öncesi değerlendirmelerde bulunmak üzere Pazartesi günü basın toplantısı düzenleyip basını ve kamuoyunu bilgilendireceğini söyledi.

Bu haber 3971 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler