Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Ekonomi > HEMA İŞÇİLERİ GÖRÜŞMEYE ÇAĞIRDI

HEMA İŞÇİLERİ GÖRÜŞMEYE ÇAĞIRDI

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaklaşık 10 ay kadar önce işten çıkartılan maden işçileri açtıkları işe iade davasını kazanınca işveren tarafından görüşmeye çağrıldı.

01.Aralık.2015 Salı 10:20
A A A

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kandilli Beldesi’nde Türkiye Taş Kömürleri Kurumu’ndan (TTK) Rödevans usulü ile kiraladığı maden ocağını işleten HEMA A.Ş., 2015 yılının Ocak ayında üretime ara vererek yaklaşık 850 maden işçisini işten çıkartmıştı. Yaklaşık 500 kadar maden işçisi ise işten çıkartılmalarına itiraz ederek avukatları aracılığı ile işe iade davası açtı. Davayı kazanan 500 kadar maden işçisi HEMA A.Ş. yetkilileri tarafından görüşmeye çağrıldı.
Kdz. Ereğli ilçe merkezinde HEMA yetkilileri ile görüşmeye gitmek için toplanan işçilere süreç hakkında bilgi veren Avukat Aydın Özdoğan, işe iade davasını kazanmaları nedeniyle işverenin görüşme talebinde bulunduğunu söyledi. Avukat Aydoğan işçilere yaptığı bilgilendirmede şunları söyledi; “İşe iade davasının kazanılması sonrası işverende bizi iş yerine çağırdı. Hep beraber otobüslere binip iş yerine gideceğiz. Avukatınız olarak orada ben konuşacağım. Sizin çok fazla konuşmanıza gerek yok. Çünkü çok fazla kişi konuşursa her kafadan bir ses çıkar, orası dağılır. Ben sizin adınıza gerekli konuşmaları yapacağım. Mahkeme bize Kandilli’de ki iş yerinde işe iade kararı vermiştir. Biz burada iş gösterilirse çalışacağız. Başka her hangi bir iş yerinde ki çalışma bizim için geçerli değil. İşverende zaten bizi Kandilli’de ki iş yerine davet etti. Oraya gidelim, iş veren bize ne diyor onu bir görelim. Ona göre değerlendirmemizi yaparız. Bizim mahkememizde 308 olmak üzere toplam 500 kadar işçi arkadaşımız işe iade davası açtı” dedi.
İşçiler avukatla görüşmelerinin ardından otobüslere binip işverenle görüşmenin yapılacağı Kandilli Beldesi’nde ki HEMA A.Ş.’ye gitti.

Bu haber 3414 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler