Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Siyaset > POSBIYIK-BALCI KAVGASI KALDIĞI YERDEN…

POSBIYIK-BALCI KAVGASI KALDIĞI YERDEN…

CHP’Lİ Kdz. Ereğli Eski Belediye Başkanı Halil Posbıyık, bir süre önce kendisini ziyaret eden Yaşar Balcı’nın görüşmeye ilişkin gazetelere yaptığı açıklamaları yalanladı. Posbıyık, “Mart 2014 Belediye Başkanlığı seçimlerinde CHP’ye oy vermeyen, dolayısıyla Belediye Başkanlığını kaybetmemize neden olan, 60 tane CHP’li işçi kardeşimizin işten çıkarılmaları, onların eşleri, çocukları ile sokakta kalmalarına sebep olan anlayışa, kesinlikle oy vermeyeceğimi ve bu anlayıştaki insanlarla sonuna kadar mücadele etmeye devam edeceğimi net bir şekilde kendilerine anlattım” dedi.

03.Aralık.2015 Perşembe 19:37
A A A

Ereğli Haber- CHP’de 06 Aralık 2015 Pazar günü yapılacak olan kongre öncesinde Eski Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Yaşar Balcı görüşmesine ilişkin olarak açıklama yaptı. Balcı’nın görüşmeye ilişkin gazetelerde yer alan ifadelerini yalanlayan Posbıyık şunları ifade etti; “Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP), Kdz. Ereğli’de yapılan delege seçimleri ve İlçe Başkanlığı seçimleri için, kulis faaliyetlerinin, basın demeçlerinin ve dedikodu haberlerinin hızla devam ettiğini gözlemliyorum.
Elimden geldiğince taraf olmamak, siyasi dedikoduların içinde kalmamak, CHP’ye zarar vermemek için azami gayreti sarf ediyorum. Ancak aslı astarı olmayan, sanki Halil Posbıyık söylemiş gibi yalan bilgilerin piyasa sürülmeye çalışıldığını görmekten de büyük üzüntü duyuyorum.
Özellikle İlçe Başkanı Adayı Yaşar Balcı tarafından yapılan gerçeğe aykırı beyanların ve buna dayanılarak yapılan yorumların ne siyasetle, ne insanlıkla, ne de nezaketle bağdaştıramıyorum..
Yaşar Balcı tarafından kamuoyuna açıklanan ve konusu edilen ziyaretin özeti aşağıda yazdığım gibidir.
Sn. Neriman Posbıyık ve Sn. Nezih Anıl’la büromda sohbet ederken, Sn. Muzaffer Akalın’la Sn. Yaşar Balcı ani bir ziyarette bulunmuşlardır.
Gerekli ev sahipliği görevlerimizi yaptıktan sonra, toplamda 15-20 dakika süren görüşmemizde söylediklerimin özeti şudur;
Mart 2014 Belediye Başkanlığı seçimlerinde CHP’ye oy vermeyen, dolayısıyla Belediye Başkanlığını kaybetmemize neden olan, 60 tane CHP’li işçi kardeşimizin işten çıkarılmaları, onların eşleri, çocukları ile sokakta kalmalarına sebep olan anlayışa, kesinlikle oy vermeyeceğimi ve bu anlayıştaki insanlarla sonuna kadar mücadele etmeye devam edeceğimi net bir şekilde kendilerine anlattım.
Konunun özeti bundan ibarettir.
Pazar Günü yapılacak kongrenin partimize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Bu haber 3260 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler