Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Siyaset > CHP'DE KAZANAN BELLİ OLDU

CHP'DE KAZANAN BELLİ OLDU

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde CHP Teşkilatının olağan kongresi gergin geçti. Zaman zaman tansiyonun yükseldiği kongrede bazı partililer birbirlerinin üzerine yürüdü. 384 delegenin oy kullandığı seçimlerde Sertan Ocakçı 215 oy alırken, Yaşar Balcı ise 167 oyda kaldı. Oy sayımının sona ermesi ile birlikte Yaşar Balcı Sertan Ocakçı'yı tebrik ederek salondan ayrıldı.

06.Aralık.2015 Pazar 18:30
A A A

Ereğli Haber- CHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nın olağan kongresi bu gün gerçekleştirildi. Kongreye CHP Zonguldak Milletvekilleri Şerafettin Turpçu ile Ünal Demirtaş’ın yansı sıra Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın ve partililer katıldı. Divan Başkanlığını Eski Alaplı Belediye Başkanlığı’nın yaptığı kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
Kongrede konuşan CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş partilileri eleştirerek hem 7 Haziran hem de 1 Kasım seçimlerinde bazı partililerin adayları yıpratmak için çalıştığını söyledi. Kongrede bazı partililer konuşma yaptığı sırada salonda bulunan diğer partililerin kendilerine sataşması gerginliğe neden oldu. Bazı partililerin birbirlerinin üzerine yürümesi tansiyonu yükseltti.
Kongrede aday olmayarak ilçe başkanlığına veda eden Hayrettin Kartal ise konuşmasında, ilçe başkanlığına aday olan Yaşar Balcı’yı eleştirdi. Kendisinin sürekli Yaşar Balcı’nın yanında yer aldığını ifade eden Kartal, Balcı’nın ise 3 saat bile yanında durmadığını hep kendisini eleştirdiğini söyledi. Kartal ayrıca Balcı’nın partiyi değil hep kendisini düşürdüğünü sözlerine ekledi.
Kartal2ın ardından kürsüye gelen Balcı ise Hayrettin Kartal’ı ihanetle suçladığını ve sözlerinin de arkasında olduğunu söyledi. Son yerel seçimlerde seçim kaybedilmesinin sorumlusu olarak gösterilmenin doğru olmadığının vurgulayan Balcı “Sendika ile kavga, Erdemir ile kavga edildi. Ereğli Belediyesi2nin önünde 2 bin kişiyi ben mi yürüttüm? Pazaryerinde seçim öncesi esnafa tahliye ce icra kağıtları gönderildi. Orada ekmeğini kaybetme korkusu yaşayan esnaf başka partiye oy vermiş olamaz mı? Kepez’de partimiz üyesi genç muhtar adayının karşısında aday olan 65-70 yaşındaki isme destek verildi. O genç arkadaşlarımız intikam almış olamaz mı? Kepez’de bin 500 oy fark yedik. Bölücek, Göktepe, Kıyıcak, Topçalı ve Ören gibi köyler parti kararı alınmaksızın sırf maaşı artırmak ve alt yapıyı iller bankasına devretmek için mahalle yapıldı. AKP İl Genelde 2 bin, belediye seçimlerinde 900 oy fark attı. Bunların sorumlusu ben miyim?” diye sordu.
Konuşmasında Milletvekili ön seçimlerine de değinen Balcı, Hayrettin Kartal ve ekibinin kendisine oy verilmemesi ve Çaycuma’nın adayı Şerafettin Turpçu’ya oy verilmesi için çalışma yürüttüğünü ifade etti. Halil Posbıyık’a önce 2. Sıra kontenjan adaylığına destek için söz verilip ön seçime sokulmadığını, ardından da aynı yönetimin Posbıyık aleyhine genel merkeze dosya verdiğini dile getiren Balcı, “Halil Posbıyık önseçime girmiş olsaydı bu gün 1. Sırada Şerafettin Turpçu değil Halil Posbıyık olacaktı” dedi.
Balcı konuşmasını sona erdirip yerine oturduğunda ise Halil Posbıyık ile aralarında kısa süren bir tartışma yaşandı.
CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Adayı Sertan Ocak’ı da partide barışı sağlayacağını belirterek, birlik ve beraberlik mesajları verdi.
Konuşmaların ardından oylamaya geçildiği sırada delegelerin oylamanın yapılacağı sandığa bir anda yığılmaları izdihama neden oldu. İzdiham nedeniyle oy verme işlemine yaklaşık 15-20 dakika gecikmeli başlandı.
Kongrede oy kullanma işlemi sona erdi.411 delegenin 396'sı kongreye geldi, 384 delege oy kullandı.Ereğli İlçe'de oy sayma işlemi başladı.Ereğli İlçe'de 215 oy alarak Sertan Ocakçı başkan seçildi. Diğer aday Yaşar Balcı ise 167 oy aldı. Oylamada 2 oy da geçersiz sayıldı. 

Sertan Ocakçı başkanlığındaki Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Eylem Ertuğ Ertuğrul, Tan Okay, Burak Karaarslan, Yıldıray Arslan, Recep Ergün, Hikmet Yılmaz, Şenol Çevik, Baki Erdoğan, Mürşide Ateş, Hanide Ercan, Nergis Telli Yavuz, Necla Partlak, Sevdekar Aras, Huri Keskin, Halil Bozkurt, Ekrem Akman.

Bu haber 4292 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler