Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Kültür - Sanat > SAZDAN ADAM 170 KİŞİYE BAĞLAMA ÖĞRETİYOR

SAZDAN ADAM 170 KİŞİYE BAĞLAMA ÖĞRETİYOR

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi ile Halk eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün ortaklaşa açtığı kursta “Sazdan Adam” olarak bilinen Mehmet Ali Ürkmez tarafından 170 kişiye bağlama kursu veriliyor.

10.Aralık.2015 Perşembe 18:13
A A A

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediyesi ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Cumhuriyet Halk Evi’nde ücretsiz bağlama kursu açtı. Geçtiğimiz yıl 150 kursiyerin katıldığı kurslara bu yıl 170 kursiyer katıldı. “Sazdan Adam” olarak bilinen Mehmet Ali Ürkmez tarafından verilen bağlama kurslarının 2016 yılı Haziran ayı sonuna kadar devam edeceği ifade edildi. Kurslar hakkında bilgi veren Bağlama Hocası Mehmet Ali Ürkmez geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu sezonda kursiyerleri ile birlikte güzel projeler yapacaklarını söyledi. Ürkmez konuşmasında “ Bu yıl kursumuza 170-180 civarında kursiyer kaydoldu. Her yıl kurslarımıza 150-200 arasında kursiyer katılıyor. Bu yıl dört gurubumuz var. Daha önceki yıl 5 gurup yapmıştık. Kursumuz 7 ay sürecek. Aynı okullar gibi Haziran ayının ikinci haftasında kapanacak. 2016 yılı projelerine start verdik. Mart ayına doğru Ereğli adına inşallah güzel işler yapacağız” dedi.
“Sazdan Adam” Mehmet Ali Ürkmez kursiyerleri ile birlikte daha önce Michael Jackson’un ölüm yıl dönümünde 'They don't care about us' adlı şarkısını bağlama ile söyleyip klip çekmiş ve büyük beğeni kazanmıştı. Sazdan sonrasında ise Çanakkale türküsü ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün 112'nci kuruluş yıldönümü anısına Demba Ba şarkısına bağlamalı klip çekmişti.

Bu haber 4049 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler