Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > BAŞKAN YİĞİT SARIKAYA MAĞARASINI TURİZME AÇIYOR

BAŞKAN YİĞİT SARIKAYA MAĞARASINI TURİZME AÇIYOR

Doğanın her türlü gizemli görünüşünün sergilendiği görenleri dört mevsim eşsiz görüntüsüyle büyüleyen Yığılca güzelliğine ayrı bir güzellik daha katıyor. Bu yıl rekor düzeyde ziyaretçi akınına İlçe dört mevsim ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

14.Aralık.2015 Pazartesi 14:42
A A A

Ereğli Haber- Göreve geldiği günden bu güne kadar hep olmazları başaran Yığılca Belediye Başkanı şimdide İlçede bulunan Batı Karadeniz’in en büyük mağarasına el attı. İlk etapta içinde esrarengiz güzellikleri barındıran Sarıkaya Mağarası’na el atarak Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’ndan kaynak çekilmesini sağladı.
Çalışmalar hakkında bilgi veren Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, Yığılca’ya dört mevsim ziyaretçi çekmek için çalışmalara aralıksız devam ettiklerini söyledi. Yiğit konuşmasında “ Hep söyledik ve söylemeye devam edeceğiz. Yığılca’mız dört mevsim ziyaretçi çekebilecek özelliğe sahip. Bunu da özellikle içinde bulunduğumuz yılda kanıtladı. Batı Karadeniz’in ve Balkanların en büyük mağarası olan Sarıkaya Mağarası’nı turizme kazandırma çalışmalarımızı başlattık. Finansman sıkıntımız yok. Yürüyüş yolları ve ışıklandırma çalışmalarının ön hazırlıkları devam ediyor. En kısa zamanda bitirip hem Düzce’mize hem de Yığılca’mıza ciddi katma değer katacak ziyaretçi potansiyeli olan bu projeyi hayata geçirmek istiyoruz. Tek kelimeyle Yığılca’mızın cennet coğrafyasını, kültürel varlıklarını canlı canlı yaşanan yüzyıllar öncesinin güzelliklerini ön plana çıkarıp Yığılca’mızı tüm dünyaya tanıtacağız. Sırada Gökçeağaç Mağarası, Aksu Mağarası, Tarihi Asar Kalesi ve diğer zenginliklerimiz var. Bizlere bu konuda büyük destek veren Sayın Valimiz Ali Fidan beye, vekillerimize ve İl Başkanımız Hikmet Keskin' e sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Bu haber 3793 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler