Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Güncel > DİŞ HEKİMİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

DİŞ HEKİMİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Kdz. Ereğlili Diş Hekimi ve CHP Kdz. Ereğli Belediye Meclis Üyesi Osman Yavuz Alaplı ilçesinde doğa yürüyüşü yaptığı sırada yaralı halde bulduğu şahini tedavisinin yapılması için Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Atilla Bulak'a teslim etti.

17.Aralık.2015 Perşembe 12:37
A A A

Ereğli Haber- Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Diş Hekimliği yapan Osman Yavuz doğada gezinti yaparken ayağı kırık halde bulduğu şahini veterinere götürerek tedavi edilmesini sağladı.
Kdz. Ereğli ilçesinde Diş Hekimliği yapan Osman Yavuz sabah saatlerinde doğada gezinti yaptığı sırada uçamayan bir şahine rastladı. Ayakları kırılan şahini yakalayıp kendisine zarar vermemesi için poşetle saran Yavuz, Kdz. Ereğli Belediyesi’nden yardım istedi. Yavuz tedavi edilebileceği bilgisini aldığı yaralı şahini Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürü Atilla Bulak’a teslim etti. Kdz. Ereğli Belediyesi Hayvan Barınma Evi’nde ki klinikte ilk muayenesi yapılan şahinin kırık olduğu tespit edilen ayağı alçıya alındı.
Yaralı şahini bulup tedavisi için veteriner hekime teslim eden Diş Hekimi Osman Yavuz gazetecilere yaptığı açıklamada Alaplı ilçesinde doğada gezinti yaptığı sırada bulduğunu ve yardım etmek istediğini söyledi. Yavuz konuşmasında “Bu kuş şahin olsa gerek. Sabahleyin yürüyüş yaparken yaralı halde buldum. Suyunu verdim, biraz besledim. Şimdi de belediyeye teslim edeceğim. Daha sonrada Zonguldak Yaban Hayvanları Koruma Müdürlüğü’ne gönderilecek. Geçen yılda bir tane bulmuştum. Onu da Alaplı Belediyesi’ne vermiştim. O sağlına kavuştu. İnşallah buda kavuşur. Şu anda uçamıyor, ayakları kırık” dedi.
Yaralı şahinin muayene ettikten sonra bir ayağının kırık olduğunu tespit eden Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner Hekimi Suna Saraç, kırık olan ayağı alçıya aldı. Saraç burada gazetecilere yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi; “Vatandaşlarımız tarafından bulunan şahinin bacağında kırık mevcut. O ayağını alçılı bandaj içerisine aldık. Umarım iyileştikten sonra tekrar doğaya bırakılacak. İki yada duruma göre üç hafta burada kalacak. Vatandaşlarımız doğada buldukları yaralı yada hasta yırtıcı kuşlar yada diğer hayvanları bize getiriyor. Bazen onlar getiriyor yada bize bildirdiklerinde gidip bizde alıyoruz. Buraya getirip tedavilerini yapıyoruz. İyileşenleri tekrar doğaya salıyoruz.”

Bu haber 2657 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler