Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Ekonomi > KDZ EREĞLİ TSO’DAN DEV HİZMET

KDZ EREĞLİ TSO’DAN DEV HİZMET

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yaşar Tetiker, Oda tarafından B.Ü. Ereğli Eğitim Fakültesine yaptırılan ‘kantin binası’ projesine ilişkin bilgi verdi. Tetiker, amaçlarının her geçen gün öğrenci sayısını arttırmak olduğunu söyledi.

12.Şubat.2014 Çarşamba 17:11
A A A

Ereğli Haber- Kdz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yaşar Tetiker, Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi’ne yaptırılan ve yapımı için yaklaşık 500 bin lira harcanan kantin binası için değerlendirmelerde bulundu. Tetiker, kantin binasının yakın bir zamanda teslim edileceğini söyledi.

“…DEVLET HASTANESİNİN YERİNİ DE ALIRSAK…”

“Eğitim Fakültesine yapmış olduğumuz o kantin binası daha sonra derslik olmak şeklinde imar edildi” diyen Başkan Yaşar Tetiker, amaçlarının öğrenci sayısının arttırılması olduğunu söyledi. Tetiker; “Sayın Zonguldak Rektörümüzle görüştüğümüz ve sözünü aldığımız bu noktada, beklentimiz her geçen gün öğrenci sayısının daha da artarak 20 bin gibi rakamlara ulaşmasını bekliyoruz, temenni ediyoruz. Beklentimiz o yönde. Aşağı yukarı bu 2 bin 6 yüz, 2 bin 7 yüz civarındayken şu anda 3 bin 3 yüz rakamlarına ulaştık. 2014 yılı sonu itibariyle 5 bini aşarsa, 2015 bu 10 bin 15 bin eğer devlet hastanesinin yerini de alırsak bütün şu andaki hedefimiz ve siyasetçilerden beklediğimiz beklenti odur” şeklinde konuştu.

“…SİYASİLERİN SORGULANMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Bölge geneline bakıldığında, Kdz Ereğli’nin öğrenci sayısı bakımından fakir kaldığının altını çizen Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker, bu konuda siyasilerin sorgulanması gerektiğini söyledi. Tetiker; “Sayın vekilimiz Ercan Candan’da bu konuda hassasiyet göstermektedir. Sayın Valimiz hassasiyet göstermektedir. Eğer burada bu sorunu çözebilirsek, nasıl çevremizde bizim mesela nüfus oranıyla düşünecek olursak Çaycuma bizim ¼ nüfusumuza sahip olduğu halde öğrenci sayısı 16-17 binler rakamında. Bartın, Karabük bunlar 20 bin seviyelerini aşmış. Herkeste bütün bu gelişmeler varken, bu gelişmeler oluşmuşken maalesef burada Kdz. Ereğli’de yalnız bırakılmıştır. Burada da yine siyasileri suçlamak değil fakat siyasilerin sorgulanması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Bu haber 4170 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler