Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Siyaset > CHP'DE ÜST KURUL DELEGELİĞİ RAHATSIZLIĞI...

CHP'DE ÜST KURUL DELEGELİĞİ RAHATSIZLIĞI...

CHP Zonguldak İl Kongresinde Üst Kurul Delegeliği için Kdz. Ereğli'den seçilmiş iki belediye başkanı dururken seçim kaybeden ve genel merkezle arası kötü olan Halil Posbıyık'ın isminin yazılması rahatsızlığa yol açtı.

28.Aralık.2015 Pazartesi 16:50
A A A

Ereğli Haber- CHP Zonguldak İl Teşkilatı'nın dün yapılan olağan kongresinde Başkanlığa seçilen Ahmet Altun'un yönetimine Ereğli ilçesinde 4 isim girdi. CHP Zonguldak İl Teşkilatı yönetimine Ereğli'den Engin Güner, Cihat Kalafat, Asiye Sarı ve Tacettin Kenanoğlu girdi.

CHP Zonguldak İl Teşkilatı'nın üst kurul delegeliğine ise Ereğli ilçesinden İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakçı ile Eski Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık getirildi. 

CHP TABANINDA POSBIYIK RAHATSIZLIĞI

Kdz. Ereğlili bazı CHP'liler ise üst kurul delegeliğine seçilmiş iki belediye başkanı duruken, seçim kaybeden ve son iki seçimde CHP'ye destek vermediğini iddia ettikleri Halil Posbıyık'ın yazılmasına tepki gösterdi. Bazı CHP'liler "Halil bey daha öncede üst kurul delegesi oldu ama Mevcut Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun karşısında yer alan adaylarla birlikte hareket etti. CHP Kdz. Ereğli İlçe örgütü 'Yenilik, gençlik ve değişim' diyerek kongre kazandı ama hiç bir şeyin değişmediği görülüyor. ayrıca bu hareket Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ve Kandilli Belediye Başkanımız Mustafa Aydın'a da saygısızlıktır. Seçilmiş belediye başkanları duruken, seçim kaybeden birinin üst kurul delegesi yazılması CHP'ye hiç bir şey kazandırmaz" dedi.

Bu haber 3336 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler