Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Kültür - Sanat > ARKEOLOJİK BULGU YOK

ARKEOLOJİK BULGU YOK

Düzce ve çevre ilçelerin çöp sorununa kökten çözüm getirecek olan katı atık bertaraf tesisleri inşaat sahasında herhangi bir arkeolojik kalıntılara rastlanmadığı bildirildi.

13.Şubat.2014 Perşembe 12:00
A A A

Ereğli Haber- Düzce ve çevre ilçelerin çöp sorununa kökten çözüm getirecek olan katı atık bertaraf tesisleri inşaat sahasında herhangi bir arkeolojik kalıntılara rastlanmadığı bildirildi. 
Söz konusu inşaat alanındaki çalışmalar sırasında, bazı tarihi kalıntılara rastlandığı bilgileri üzerine Konuralp Müze Müdürlüğü ve Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından inceleme başlatılmıştı.
Yapılan inceleme kapsamında Yığılca yolu üzerindeki Hecinler köyü yakınlarında yapımına başlanan katı atık bertaraf tesisleri inşaat sahasında toplam 26 adet sondaj çalışması yapıldı.
Bölgede yapılan sondaj çalışmaları sırasında Kocaeli Kültür ve Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından bir rapor hazırlandı. Konuralp Müze Müdürlüğü’ne gönderilen yazıda, katı atık bertaraf tesisleri inşaat alanında herhangi bir tarihi eser türünden bulgulara rastlanmadığı belirtildi.
Düzce Katı atık Bertaraf Tesisleri yatırımının planlandığı şekilde devam edeceği bildirildi.

Bu haber 3461 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler