Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Siyaset > STK'LAR ANKARA'YA ÇIKARTMA YAPACAK

STK'LAR ANKARA'YA ÇIKARTMA YAPACAK

Kdz. Ereğli Armutlucuma ve Civar Köyleri Kalkındırma Derneği Başkanı Şenol Akyol yönetim kurulu üyeleri ile birlikte AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır'ı ziyaret etti. Akyol ziyarette önümüzdeki haftalarda ilçedeki STK temsilcileri ile Ankara'ya gerçekleştirmeyi planladıkları ziyaretlerle ilgili Çakır'dan destek istedi.

08.Ocak.2016 Cuma 19:19
A A A

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde yaptığı etkinliklerle en faal Sivil Toplum Kuruluşları arasında başı çeken Armutlucumalılar Derneği yönetimi AK Parti’yi ziyaret etti.
Dernek Başkanı Şenol Akyol, yönetim kurulu üyeleri Dursun Özcan, Enver Hırçın, Orhan Uludağ, Ergin Korkmaz ile birlikte AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’ı teşkilat binasında ziyaret etti. Dernek Başkanı Akyol, Çakır’a Armutlucuma bölgesinde İskenderli, Hacıuslu, Torunlu ve Yazıören’e bağlantıyı sağlayan köprünün bir an önce yapılması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine DSİ Kastamonu Bölge Müdürlüğü’nü telefonla arayan Çakır, köprü ihalesinin yapıldığını ve müteahhit firmanın köprü yapım çalışmalarına Mart ayı içerisinde başlayarak kısa sürede bitirileceği bilgisini alarak ziyaretçilere aktardı.
Armutlucumalılar Derneği Başkanı Şenol Akyol, bölgenin kanayan yarasının Ereğli-Devrek yolu olduğunu belirterek bu noktada Ankara’ya STK yöneticileri ile çıkartma yapmayı planladıklarını anlattı. Akyol “Ankara’ya gerçekleştireceğimiz ziyaretlerle ilgili bölge milletvekillerimizle temas halindeyiz. Kdz. Ereğli’de Ticaret Odası Başkan ve yöneticilerimiz, Muhtarlar Derneği, Esnaf Kefalet ve Şoförler Odası Başkanlarımız ile görüşmelerimizi yapıyoruz. Onlarla da mutabık kaldık. Talebimizin bizzat bu işi yapacak olan Ulaştırma Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü’ne iletmek istiyoruz. Bu yolun önemini kendilerine de anlatmak istiyoruz. Biz yolun yapılması için gerek bölge milletvekillerimiz ve gerekse sizlerin gayretlerini takip ediyoruz. Ancak böyle bir ziyaretin de elzem olduğu düşüncesi içerisindeyiz. Sizlerin bu noktada bize yardımcı olacağınızı düşünüyoruz” dedi.
Çakır’da AK Parti olarak bu güne kadar STK’lara çok önem verdiklerini, bu doğrultuda gelen haklı taleplere her zaman müsbet yaklaşımlar içerisinde olacaklarını vurguladı.

Bu haber 2846 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler