Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Siyaset > KÖY MİNİBÜSÜ ŞOFÖRLERİ CHP'DEN DESTEK İSTEDİ

KÖY MİNİBÜSÜ ŞOFÖRLERİ CHP'DEN DESTEK İSTEDİ

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde yıkım kararı alındığı ileri sürülen katlı otoparkı kullanan köy dolmuşları sahipleri ve şoförleri, Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkan ve yönetimini ziyaret ederek kendilerine destek verilmesini istedi.

19.Ocak.2016 Salı 18:46
A A A

Ereğli Haber- Ereğli Belediyesi tarafından yapılması planlanan Kent meydana projesi kapsamında Mal müdürlüğüne devir edilen ve yıkım kararı alındığı ileri sürülen katlı otoparkın yıkılmamasını isteyen şoför esnafı destek turuna çıktı. Cumhuriyet halk partisi ilçe Başkanı Şerif Sertan Ocakçı ve yönetimini ziyaret eden Ekip Taşımacılar Kooperatifi Başkanı Ali Aydın ve köy dolmuşları esnafı, Başkan Ocakçı ve yönetiminden kendilerine destek vermelerini istedi. Şoför arkadaşları adına konuşan Ekip Taşımacılar Kooperatifi Başkanı Ali Aydın, alınan kararı yargıya taşıdıklarını söyledi. Aydın konuşmasında "Bize 'Sizi mağdur etmeyeceğiz, mağdur etmeyeceğiz' diyorlar. Bize sadece yer vereceklerini söylüyorlar. Bir Cumartesi pazarına, bir sanayi tarafında ki hayvan pazarına gideceğimiz söyleniyor. Kesin bir şey yok" dedi.

Aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisinden Ereğli Belediye Meclis üyesi olan ilçe Başkanı Sertan Ocakçı da konuşmasında kendilerinin de otoparkın kaldırılmasına evet dediklerini ancak bazı şartları karşılığında şerh koyarak evet dediklerini söyledi. Ocakçı konuşmasında "Bizim tarafımızdan sizin sorununuz komisyona taşındı. Bu komisyon da sizin mağdur edileceğinizi alternatif olarak verilen ring sisteminin trafiği daha çok karıştıracağı bizzat benim tarafımdan söylendi. Sizin önünüzde iki engel var. Birincisi size gösterilmeyen yer var. İkincisi size alternatif olarak sunulan ring sistemi var. Yer gösterilmesi konusunda biz Belediye başkanından söz almıştık. Son mecliste de yer gösterilmedi, yine 'Sizi mağdur etmeyeceğiz' tarzında sözler söylendi. Bu yapılanın size sorulmadan yapılması yanlış. Biz bunun yanlış olduğunu biliyoruz. Ama sizin bu zaman kadar da sessiz kalmamanız gerekiyordu. Bu sorunları hepimizin çözmesi gerekiyor. Sizinde fire yapmamanız gerekiyor" dedi.

Gerçekleşen ziyaret daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Bu haber 2689 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler