Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Siyaset > UYSAL, ANKARA ZİYARETİ İLE İLGİLİ KONUŞTU

UYSAL, ANKARA ZİYARETİ İLE İLGİLİ KONUŞTU

AK Partili Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, önceki gün Ankara’da gerçekleştirdiği bazı temaslar hakkında açıklama yaptı.

12.Şubat.2016 Cuma 12:51
A A A

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 9 belediye meclis üyesi ile birlikte AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar ile yaşadıkları olay ilçede gündemin birinci sırasına oturdu. Ankara temasları ile ilgili basın açıklaması yapan Uysal, Özcan Ulupınar ile yaşadıkları konuya girmedi.
Uysal, Ankara temasları ile ilgili olarak sadece AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile yaptıkları görüşmeyi açıkladı. Uysal ve meclis üyelerinin Özhaseki ile yaptığı görüşmeye ilişkin Kdz. Ereğli Belediyesi Basın Bürosu’ndan gönderilen metin şu şekilde ; “Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Genel Merkezine giderek, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’ye, ilçenin ihtiyaç duyduğu projeler, yapılan çalışmalar ve Bakanlıklarda takibi gerektiren konuları içeren bir rapor sundu. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Başkan Yardımcısı Esra Alpago ve Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Ak Parti Genel Merkezini ziyaret etti.
Genel Merkez ziyaretinde Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile yaklaşık bir buçuk saat süren bir görüşme yapan Başkan Uysal ve beraberindekiler, daha önce ilgili bakanlıklara sunulan proje dosyalarını, klasör halinde Özhaseki’ye takdim etti.
Başkan Uysal’ın Özhaseki’ye sunduğu dosyada, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan, enerji nakil hatlarının yer altına alınması, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan, Bozhane Limanını onarımı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan, Balıkçı Barınakları ve çekek yerleri ile ilgili sorunların aşılması, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Çöp Rehabilitasyon Projesi (Kırmacı), Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan yeni Atatürk Kültür Merkezi için uygulama projesi, Potbaşı’ndan Kepez’e kadar olan güzergâhta, yan yol, cepler ve üst geçitlere ilişkin talepler rapor halinde yer alıyor.
Başkan Uysal ve beraberindekiler bu taleplerin yanı sıra, ilçenin ekonomik, sosyal ve kültürel alanda önünü açacak diğer projelerle ilgilide fikir alışverişinde bulundu. Başkan Uysal, Ereğli’de yapılan çalışmalar ile önümüzdeki dönemde öncelik verilecek konular hakkında da, Özhaseki’yi bilgilendirdi.
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ile Belediye Meclis Üyeleriyle yaptığı toplantıda, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek yakın bir zamanda Ereğli’yi ziyaret etmeyi planladığını bildirdi.

Bu haber 4495 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler