Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Siyaset > MUHAMMET BAŞKAN İÇİN “52.GÜN” PROGRAMI DÜZENLENDİ

MUHAMMET BAŞKAN İÇİN “52.GÜN” PROGRAMI DÜZENLENDİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden İş adamı Ali Başkan’ın oğlu, Yüksel Başkan’ın kardeşi Muhammet Başkan için “52. Gün” programı düzenlendi.

15.Şubat.2016 Pazartesi 18:59
A A A

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde uzun yıllardır esnaflık yapan Subaşı Kasabı ve Nazar Kebap’ın Sahibi Ali Başkan’ın oğlu, MÜSİAD Kdz. Ereğli İlçesi Şubesi yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Başkan’ın tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden kardeşi Muhammet Başkan için “52.gün” programı düzenlendi.
Kdz. Ereğli İmam Hatip Lisesi’ninde bir dönem müdürlük görevi yapan Remzi Uğur programda katılanlara dini sohbet verdi.
Bülent Ecevit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Bassam Kawasmi programda Arapça olarak dua yaptırdı. Filistin asıllı Ürdün vatandaşı Yrd. Doç. Dr. Kawasmi’nin dua yaptırdığı sırada programa katılanlar hüzünlü anlar yaşadı. Programda ayrıca çok sayıda din görevlisi Yasin-i Şerif ile sureler ve ilahiler okudu. Programa Kdz. Ereğli Belediyesi Başkanı Hüseyin Uysal, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ile bazı yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Zonguldak Eski İl Başkanı Celil Uzun, İl Genel Meclisi Üyesi Ayhan Taşdelen, MÜSİAD Kdz. Ereğli Şube Başkanı İbrahim Sezer ile yönetim kurulu üyeleri, Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, çok sayıda işadamı, esnaf, siyasi parti ve STK temsilcisi ile Başkan ailesinin yakınları katıldı. Yemek ikramının yapıldığı programa katılanlar İşadamı Ali Başkan ile oğlu Yüksel Başkan ve ailesine bir kez daha taziyelerini sundu.
52. GÜN PROGRAMLARI ÇOK FAYDALI
Merhum Muhammet Başkan için düzenlenen 52. Gün programına katılan Bülent Ecevit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Osman Kabakçılı, vefat edenler için “52’si” şeklinde kutlanan mevlitlerin kültürümüzde yer alan önemli etkinliklerden olduğunu belirtti. Doç Dr. Kabakçılı “Bu etkinlikler toplumların kaynaşmasına ve eğitimine büyük katkı sağlamaktadır” dedi.

Bu haber 3869 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler