Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Ekonomi > Niyazi Özcan; “3 yıllık sözleşme yapın, destekleyelim”

Niyazi Özcan; “3 yıllık sözleşme yapın, destekleyelim”

Kdz. Ereğli Demokrasi Platformu Sözcüsü Niyazi Özcan, Kdz. Ereğli Şoförler, Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek’in kendisine yönelik eleştirilerine yanıt verdi. Özcan, Civelek’e uyarılarda bulunarak “Erdemir ile 3 yıllık sözleşme yapalım, destekleyelim” mesajı verdi.

24.Şubat.2016 Çarşamba 13:53
A A A

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Demokrasi Platformu Sözcüsü Niyazi Özcan geçtiğimiz hafta düzenlediği basın toplantısında Kışla’da yeni kurulan nakliye kooperatife yönelik eleştirilerine yazılı basın açıklaması ile yanıt veren Kdz. Ereğli Şoförler, Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek’i uyardı. Kooperatif kurulmasının kalkınma politikasından ziyade seçim yatırımı olduğunu iddia eden Özcan, insanların kandırılmamasını istedi.
“İNSANLARIN GELECEĞİ İLE OYNAMAYIN”
Özcan yazılı olarak yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “Sayın Cevdet Civelek beyin beni uyarmasını değil beyefendinin uyanmasını diliyorum. Ereğli’de 950 kamyoncu varken sormazlar mı adama; sen ne işle iştigal ediyordun? Bugün bu sayı 80-90 civarında. Niyazi Özcan, siz güzel bir iş yapacaksınız da, ben karşı çıkacağım, öyle mi? Sen kendin bile inanmazsın. Ben diyorum ki; bu kadar ağır tahribat yemiş bir esnafın, biraz ayakta duranları da yok etmeyelim, yap üç yıllık sözleşme Erdemir ile, esnaf borçlanma planını ona göre yapsın. Seçimleriniz yaklaştığı için insanların geleceğiyle oynamayın. Kendinize güveniyorsanız, Erdemir’den sözleşmeyi yapın, çıkın insanların karşısına ve deyin ki; “Evet arkadaşlar, işte yol haritamız. Çekeceğimiz tonaj budur, fiyatımız budur.”
Seçim zamanı yaklaştıkça çirkin oyunlarınıza insanları alet etmeyin. Bu bir kalkınma politikası değil, var olan ayak ta durmaya çalışan nakliyeciyi yok etme politikasıdır.
“NEREDE EKMEK MÜCADELESİ VARSA, NİYAZİ ÖZCAN ORADADIR”
Bilmiyorsan gel sor ne zaman sordun da, tek bir kelime benden yanlış bilgi aldın? Kim olursa olsun, babamın oğlu da olsa ben doğru bildiğimden ayrılmayacağım. İstediğiniz kadar beni yorma politikası uygulayın. İnananlar yorulmaz. Hayatımda asla hiç kimsenin ekmeğiyle oynamadım. Bir yerde helal ekmek mücadelesi varsa, orada Niyazi Özcan vardır. Bizler Ereğli’de yaşayacağız. Ereğli’mizin en güzel yerde olması için her zaman mücadeleye varız.
“ERDEMİR GAZ BIRAKMIŞTIR”
Erdemir 23 Şubat 20016 Salı günü saat 14.00 civarı Bağlık Kapı Bölgesi’ne bir gaz bırakmıştır. Çok ağır bir koku bölgeye yayılmış olup, insanların üstünde bir etkisi olup olmayacağı endişe yaratmıştır. Kamuoyu çok acil olarak aydınlatılmalıdır. Kdz. Ereğli’de kirlilik oranı seviyesi ölçülemez hale gelmiştir. Merak ediyorum Erdemir filtreleri hiç değişmiş mi?
Makam sahibi insanlar bıraksınlar kavgayı, bir araya gelsin. “Yandım Allah” diyor Ereğli. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

Bu haber 3896 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler