Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Ekonomi > HASAN AKYÜZ VERGİ REKORTMENİ OLDU

HASAN AKYÜZ VERGİ REKORTMENİ OLDU

Zonguldak’ta “27’nci Vergi Haftası” etkinlikleri kapsamında “2014 Yılı Gelir Vergisi ve Kurumlar Vergisi” rekortmenlerine teşekkür belgeleri törenle takdim edildi. Ereğli'den kurumlar vergisinde aynı zamanda Zonguldak birincisi olan ERDEMİR, Halil Bozkuş ve Hasan Akyüz teşekkür belgesi aldı.

25.Şubat.2016 Perşembe 20:05
A A A

Ereğli Haber- Zonguldak Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (ZSMMMO) Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ödül törenine; Vali Yardımcısı Hüseyin Ergi, Zonguldak Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Camgöz, Başsavcı Necip Topuz, Vergi Dairesi Başkanı Kazım Karaca, Defterdar Salih Demir, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, daire müdürleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, vergi müfettişleri ve mükellefler katıldı.
Törende, Yurtbay Ailesi, Gelir Vergisi’nde iki, Kurumlar Vergisi’nde bir ödül alarak rekor kırdı. Kurumlar Vergisi’nde birinci sırayı alan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş.’nin (Erdemir) ödülünü, Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Nezih Tuncalı’ya, Vali Yardımcısı Hüseyin Ergi verdi. Çanakcılar Seramik A.Ş.’nin ödülünü, Yönetim Kurulu Üyesi Sezai Çanakcı, Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Cangöz’den aldı. OYKA A.Ş.’nin ödülünü Şirket Muhasebe Şefi Veysel Canpolat, Başsavcı Necip Topuz’dan aldı. Yurtbay Seramik A.Ş.’nin Zeki Yurtbay ve Emel Yurtbay adına ödülünü, Genel Müdür Ömer Yurtbay’a, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Özmen takdim etti.
KARACA: “VERGİSİNİ ÖDEYEREK ÜLKE EKONOMİSİNE KATKIDA BULUNAN İŞADAMLARIMIZI VE MÜKELLEFLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM”
Açılış konuşmasını yapan Vergi Dairesi Başkanı Kazım Karaca, vergi ödemenin önemine değinerek, şunları söyledi:
“Toplumların savunma, güvenlik, eğitim, sağlık, ulaşım gibi ortak ihtiyaçlarını karşılamak ve devlet tarafından yapılacak kamu hizmetlerinin finansmanı için sağlıklı ve düzenli gelir kaynaklarına ihtiyaç vardır. Yeteri kadar gelir temin edilemediğinde devletin yapacağı hizmetlerde aksamlar olacak, toplumun refah seviyesi düşecektir. Devletimizin en önemli gelir kısmını vergiler oluşturuyor. Vergi gelirlerini sağlıklı bir şekilde ve çağdaş yöntemlerle toplanması son derece önemlidir. Gelir Dairesi Başkanlığımız mükellef haklarını gözeterek vergi gönüllü uyumu artırarak ve kaliteli hizmet sunarak vergi ve diğer gelirleri toplamayı misyon olarak benimsemiştir. Bu kapsamda mükelleflerin vergisini kolayca ödeyebilmeye yönelik önemeli adımlar atılmış, pek çok teknolojik imkan mükelleflerimizin hizmetine sunulmuş, bu yenilik çalışmaları hız kesmeden devam etmektedir. Kayıt dışı ekonomisiyle mücadele konusunda önemli gelişmeler kat edilmiştir. En önemli vatandaşlık görevi olan vergi konusunda duyarlılıkla hareket etmesini bekliyoruz. Vergisini ödeyerek yatırım ve ihracat yaparak yeni istihdam alanları açarak ülke ekonomisine katkıda bulunan işadamlarımızı ve mükelleflerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”
ERGİ: “VERGİSİNİ ÖDEMEYENLER DE ELİNİ VİCDANLARINA KOYSUNLAR”
Vali Vekili Hüseyin Ergi ise, iyi bir vatandaşın vergisini ödemesi gerektiğini belirterek, şöyle konuştu:
“Vergi; ‘refah, kalkınma, eğitim, çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmak’ demektir. Önemli olan kazancı paylaşmak, refahı artırmak ve refahı yaymaktır. Bunun da yolu ödeyeceğimiz vergiler ve kuracağımız güçlü bir devletten geçmektedir. Jeopolitik konumumuz itibariyle her tarafımızın sarılı olduğu bu dönemde daha güçlü bir Türkiye için sizlerin yaptığı gibi iyi bir vatandaş olup vergilerimizi, kazançlarımızı kutsallaştırarak tam ve zamanında ödemektir. Vergilerini tam ve zamanında ödeyerek bu ülkenin kalkınmasında, ülkenin refah içinde yaşamasında, güçlü bir Türkiye oluşmasında katkıda bulunan değerli işadamlarımıza teşekkür ediyor ve şükranlarımızı sunuyorum. Kayıt dışı yapan, vergisini ödemeyenlere de elini vicdanlarına koysunlar ve biraz düşünsünler diyorum.”

EREĞLİ'DEN ERDEMİR, HALİL BOZKUŞ VE HASAN AKYÜZ VERGİ REKORTMENİ OLDU
Konuşmalar sonrası vergi rekortmenlerine ödülleri takdim edildi. 2014 yılında Kurumlar ‘ düzenli ödeyen kurumlar ve ödülleri alan isimler şöyle:
Ereğli Demir-Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (ERDEMİR) Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Nezih Tuncalı, Çanakcılar Seramik A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Sezai Çanakcı, OYKA A.Ş. Şirket Muhasebe Şefi Veysel Canpolat, Yurtbay Seramik A.Ş. Genel Müdür Ömer Yurtbay, Cilas Kauçuk A.Ş. Yönetim Kurulu 2’nci Başkanı Ertan Civak, Bozkuşlar İnşaat Ltd. Şti. Sahibi Halil Bozkuş, MER Gayrimenkul İnşaat Ltd. Şti. Ortağı İhsan Mercimek, Devrek Mermer Sanayi İnşaat A.Ş. Şirket Muhasebe Müdürü Mehmet Cicibaş, HAS-ER Demir Çelik Ltd. Şti Sahibi Hasan Akyüz.

EREĞLİ'DE GELİRLER VERGİSİ'NDE AKIN TATOĞLU TEK KALDI
Gelir Vergisi’ni düzenli ödeyen mükellefler ve ödülü alan isimler şöyle:
İşadamı Zeki Yurtbay, Nakliyeci Ayla Şahin, Avukat Şenol Köktürk, İşadamı Zekai Bükrü, İşkadını Emel Yurtbay, Avukat Ali Osman Odabaş ve İşadamı Akın Tatoğlu. Zeki Yurtbay ve İşkadını Emel Yurtbay adına ödülü Ömer Yurtbay, Akın Tatoğlu adına ise Mali Müşavir Sedat Çiftçioğlu aldı.

Bu haber 5565 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler