Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Siyaset > ZONGULDAK’IN “GÜL”LERİ…

ZONGULDAK’IN “GÜL”LERİ…

AK Parti’de 7 Haziran 2015 seçimleri öncesi kamuoyunda sıkça konuşulmaya başlanan ve “Gül Hareketi” olarak adlandırılan AK Parti içerisinde ki yapılaşmaya Zonguldak’tan önemli isimlerinde destek verecekleri öğrenildi.

29.Şubat.2016 Pazartesi 13:53
A A A

Ereğli Haber- İddiaya göre Zonguldak’ta “Gül Hareketi”nin öncülüğünü AK Parti’de iki dönem milletvekilliği yapmış bir isim yürütecek. Yine iddiaya göre gizli yapılan toplantılarda geçmişte birbirleri ile kavgalı olan ve siyaset sahnesinden silinen isimler özellikle 7 Haziran 2015 seçimleri sonrası sık sık bir araya gelmeye başladı. Eski bir milletvekilinin başını çektiği harekette eski il başkanları, eski belediye başkanları, bazı il genel meclis üyeleri, bazı belediyelerin meclis üyeleri ile AK Parti’de kendisine yer bulamayan isimler yer alıyor. Gül Hareketi’nin siyaset sahnesinde yer almaya başlaması ile birlikte Zonguldak’ta eski vekille yıllardır birlikte siyaset yapan bazı ilçe başkanlarının bu harekete katılması planlanıyor.
MECLİS ÜYELERİ KENDİ BAŞKANLARINI YIPRATIYOR
AK Partili bazı belediye meclis üyeleri özellikle sosyal paylaşım siteleri ile yerel haber sitelerinde AK Partili Bakan, milletvekili ve Belediye Başkanları’nı bazen kendi isimleri ile bazende kullandıkları rumuzlarla ağır eleştirilerle yıpratmaya çalışıyor. Bunun son örneği ise hafta sonu Kdz. Ereğli’ye gelen İç İşleri Bakanı Efkan Ala’nın ziyareti ile ilgili yapılan haberlerde yer aldı. Efkan Ala’dan büyük rahatsızlık duyan “Gül Hareketi” yanlısı belediye meclis üyeleri kendisine dönük eleştirilerde bulundu. 7 Haziran ve 1 Kasım 2015’te yapılan iki seçimde de A Parti’ye destek vermeyen eski vekil ve ekibinin gizli gizli çalışmalar yaptığı ve harekete destek toplamaya devam ettiği ifade ediliyor.
Hareketin en büyük hedefi ise AK Parti’nin mevcut Zonguldak Milletvekilleri’ni ve görevde olan Belediye Başkanlarını yıpratarak başarısız göstermek. ‘Gül’cüler bu plan dahilinde kimi zaman açık isimleri ile AK Partili milletvekilleri ile AK Partili Belediye Başkanlarını amansızca eleştiriyor.
İddiaya göre bu isimler ileride “Gül Hareketi” nin AK Parti içinde veya dışında bir oluşum sağladığında kendilerine yer edinmek için “Bak biz zamanında şunları yapmıştık” diyerek harekette önemli yerlere gelmeyi hedefliyor. 

Bu haber 2736 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler