Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Ekonomi > KABAN, TETİKER İLE PANDIR'I BULUŞTURDU

KABAN, TETİKER İLE PANDIR'I BULUŞTURDU

Zonguldak Valisi Ali Kaban, ERDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır ve Kdz. Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker ile bir araya gelerek projeleri açıkladı.

04.Mart.2016 Cuma 17:53
A A A

Ereğli Haber- Zonguldak Valisi Ali Kaban'ın başkanlığında Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker, ERDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Ali Tandır ve davetli heyet hazır bulundu. Toplantıda Kdz. Ereğli'ye yapılması planlanan projeler değerlendirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Ali Kaban "ERDEMİR’in özelleştirilmesi sonrasında demir çelik sektörünün değişken yapısı karşısında ayakta kalmak için ne kadar mücadele ettiklerini yakından gördüm. Karşımızda küçük bir gemi, bir taka yok, kocaman bir trans Atlantik, bir amiral gemisi var. Bu geminin yönetimi o kadar kolay değil, direksiyonunu öyle hemencecik çeviremezsiniz. Bunun maliyetleri çok ağırdır. Sadece bu günün idare edilmesi yeterli kalmadığı gibi gelecek için de planlar yapmak gerekiyor. ERDEMİR ekibin bu konudaki ciddiyetlerini ve nasıl hassas tepkiler geliştirdiğinin yakın şahidiyim. Ereğli’de özellikle 2008 krizi sonrasında yaşanan tersanelerin kapanması sürecinde ve sonrasında büyük bir ekonomik sıkıntı var. Ereğli’mizin ERDEMİR’den bazı beklenti ve talepleri var. Ereğli TSO Başkanımız Yaşar Tetiker’in bu anlamda önerileri de var, her fırsatta bu konuyu dile getiren bir kişi oldu. Kendisi Ereğli’yle yatan, Ereğli’yle kalkan ve Ereğli’nin sorunlarını kendi sorunları gibi gören bir başkandır. Kendilerinin de tabi bu anlamda Ereğli’nin geleceği için ERDEMİR konusunda talepleri ve merak ettiği şeyler vardı. Ereğli ve Erdemir bir noktada buluştular. İşte o buluştuğu noktayı bugün, imzalanmış bir anlaşma ve verilecek olan müjdelerle birlikte kamuoyuyla paylaşmak için toplandık" diye konuştu.
ERDEMİR'in taşımacılık işini Ereğli esnaflarının yapacağı müjdesini veren ERDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır da şu ifadelere yer verdi:
"Yaşar Tetiker Ereğli’nin bir takım sorunlarından bahsediyordu. Bunlardan bir tanesi, ERDEMİR’in taşımacılık işlerinde Ereğli’de taşımacılık yapan kamyoncuların iş alamadığı ya da müteahhitlerin verdiği kadarıyla yetindiği sorunuydu. Sayın Valimiz Ali Kaban’ın fikriyle bir taşımacılık kooperatifi oluşturalım dedik, o kooperatifin üyesi de oradaki kamyoncular, esnaf olsun dedik. Amacımız kamyoncu esnafımızın buradan iş almasını sağlamak. Bu konuda bu kooperatif geçen hafta itibariyle kuruldu. Artık Ereğlili kamyoncu esnafımızın daha rahat ve daha iyi ücretlerle taşımacılık yapabileceğini umut ediyoruz. Bir diğer projemiz ise Ereğli’de ERDEMİR Satış Temsilciliği konusuydu. Bu da Sayın Yaşar Tetiker’in gündeme getirmiş olduğu bir konuydu. Ereğli’de ve çevresinde bir çok müşterimiz var. Ereğli’de eskiden olduğu gibi bir satış temsilciliği yoktu. Bizim bütün satış temsilciliklerimiz İstanbul’da bulunuyordu. Ereğli’deki sanayicilerimize satış yapılması için bir satış temsilciliği kurduk. Oradaki müşterilerimizi iyi idare edebilecek, onların sorunlarını bizlere en çabuk şekilde ulaştırabilecek bir satış temsilciliğini tekrardan hayata geçiriyoruz" şeklinde konuştu.
Hayata geçen projede Ali Pandır'ın büyük bir adım attığına dikkat çeken TSO Başkanı Yaşar Tetiker de şu ifadelere yer verdi:
"Biz bir dilim ekmeğimizi her zaman paylaşmış bir bölgeyiz. Bu nokta gerçekten güzel bir nokta ve büyük bir adımdır. Sayın Başkanımız Ali Pandır bu anlamda büyük bir adım attı. Özellikle satış temsilciliği bizim için çok büyük bir müjde oldu. Bizim derdimiz Ereğli’nin gelişmesidir, Zonguldak’ın gelişmesidir. Ben güzel olan her şeyi paylaşmaya çalışan birisiyim. Her yörenin kendisine göre karakteri vardır. Bunu da o yörede yaşayan insanalar tayin eder. Herkes birbirinin arkasından konuşursa olumsuz koşullar ortaya çıkar. Erğli de bugün yaşanan durum budur. Sayın Valimiz Ali Kaban'a ve Ali Pandır'a teşekkür ediyorum. Aynı şekilde çalışmalarla Zonguldak'ı da bu yapının içine çekmeye çalışıyoruz. Yerli kömür üreticilerin kömürüne 10 dolar fazla para verip Erdemir alsa ne olur? Sayın Valimiz Ali Kaban’a teşekkür ediyorum. Böyle bir ortamı oluşturdu. Kendisinden ricamız bu tür ortamların sık sık sağlanmasıdır. Onun öncülüğünde bir çok şeyi başarabileceğimizi düşünüyorum. ERDEMİR ile bundan sonra da bir sorun yaşanacağını zannetmiyorum."

Bu haber 3096 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE

Bu kategorideki diğer haberler