Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Spor > ROMAN SPOR KURULDU... FUTBOLCULAR SAHAYA İNDİ...

ROMAN SPOR KURULDU... FUTBOLCULAR SAHAYA İNDİ...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Batı Karadeniz Romanlar Derneği futbol kulübü kurdu. 2.Amatör kümede mücadele edecek olan Roman Spor kulübü oyuncuları sahaya çıkıp ilk antrenmanlarını yaptı.

17.Mart.2016 Perşembe 21:16
A A A

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde yaklaşık iki yıl önce kurulan ve Romanlara yönelik olarak bir çok sosyal ve kültürel etkinliğe imza atan Batı Karadeniz Romanlar Derneği şimdide futbol kulübü kurdu. Roman Spor Kulübü olarak resmen kurulan futbol takımının renkleri siyah ve turuncu renklerden oluştu. Bu akşam ilk kez Beyçayırı stadından antrenörleri ve kulüp yöneticileri ile sahaya çıkan futbolcular, 2. Amatör kümede şampiyon olup 1. Amatör kümeye yükselmeyi hedefliyor. 23 kişilik kadroda şu anda 8 Roman futbolcu yer alırken, ileriki zamanlarda bu sayının artırılması hedefleniyor.
Takımın başında ilk kez yeşil sahaya çıkan Güven Kasapoğlu, Romanspor’u iyi yerlere getirmek için çaba göstereceklerini söyledi.
Kdz. Ereğli ilçesinde uzun yıllar farklı kulüplerde futbol oynayan ve Roman Spor’un kaptanlığını üstlenen Cihan Alkan ise takımın oluşturulmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Romanların sadece ayakkabı boyacılığı ve müzisyenlik yapmayacağını dile getiren Roman Spor Kulübü Başkanı Kazım Adak ise en büyük hedeflerinin gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak olduğunu söyledi. Başkan Adak gazetecilere yaptığı açıklamada “Batı Karadeniz Romanlar Derneği olarak halkta oluşan sabit algıyı değiştirmek ve birlik beraberliği sağlamak istedik. Allah nasip etti ve bir takım kurduk. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan yeşil sahalara götürmek için. Bizim amacımız yalnız boyacılık yada müzisyenlik değil, Romanlar bundan sonra sahada da olacak" dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Roman spor futbolcuları dar alanda paslaşma ve düz koşu çalışması ile ilk antrenmanlarını yaptı. Antrenman sonunda kulüp yöneticileri futbolculara tatlı ikram etti.

Bu haber 3790 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler