Şu anda web sitemizin eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Yeni sürüme geçmek için tıklayınız.

AnaSayfa > Siyaset > ÇAKIR GÜLÜÇ'LE İLGİLİ İLK KEZ KONUŞTU

ÇAKIR GÜLÜÇ'LE İLGİLİ İLK KEZ KONUŞTU

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu’nun Gülüç Belediye Başkanı’na AK Parti’ye geçmesi için siyasi şantaj yapıldığı yönündeki söylemlerine yanıt verdi.

30.Mart.2016 Çarşamba 20:17
A A A

Ereğli Haber- AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır parti binasında düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin Gülüç Belediye Başkanı’nın AK Parti’ye geçmesi ve CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu’nun ‘Belediye başkanına şantaj yapılıyor’ iddialarıyla ilgili sorusuna yanıt verdi. Çakır konuya ilişkin olarak yaptığım konuşmada şunları söyledi; “AK Parti hiçbir zaman siyasi gücünü kullanarak bu tür şeyler yapmamıştır. Ne belediyelerin katılımı nede başka konularda. Sayın milletvekili o açıklamasında; kendi partileri belki baskıcı, bu işleri geçmişte, tarihimizde yapmış olabilirler. Ama bizim işte ‘ Sen bize geçmezsen burayı kapatırız’ gibi şeyler komik şeyler. Bizim için şu an Gülüç veya başka bir belde teşkilatının bize katılması ile ilgili ciddi bir durum yok. Ama önümüzdeki günlerde Genel Merkezden yerel yönetimlerden sorumlu bölge başkan yardımcımız gelecek. Geldiği zaman Zonguldak’ın tamamıyla alakalı; bazı belediyelerin adı çıktı, geçti, geçiyor; bunlar basına düştü ama bizim birebirde böyle bir görüşmemiz olmamıştır. Böyle bir şey olursa bunu direk olarak kamuoyuyla paylaşırız. Bu biraz insanların kendi arasında konuşulanların basına yansıması ile alakalı. Zonguldak’taki bir belde belediyesinden çıkan bir olaydı bu. Sonra genişleyerek devam etti. Bölgemizde olmaz mı, olabilir. A belediyesi için de, B belediyesi için de olabilir ama şu an böyle bir şey yok. Gündeme geldikten sonra eğer biz teklif etmemiz gerekiyorsa gider teklifimizi yaparız. Ya da bize böyle bir teklif gelecekse gelen teklifi yetkili organlarımızla görüşüp kamuoyunun bilgisine paylaşırız.
Birleşme konusu 2014’ten önce de konuşuldu. O zaman yapıldı yapılanlar. Şu an için Gülüç’ün Ereğli’ye katılması gibi bir gündem görmüyorum. Bakanlık nezdinde de böyle bir gündem yok. Ondan dolayı şu an için buna bir şey söylemek doğru olmaz. Ama yok böyle bir çalışma.”

Bu haber 2616 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler